«Блок Петра Порошенка «Солідарність» вже порушує правила благоустрою Тернополя

4 жовтня в місті Тернополі, в мікрорайоні Новий світ, довготерміновим спостерігачем Громадянської мережі ОПОРА був зафіксований факт розміщення передвиборчих агітаційних матеріалів кандидата у депутати Тернопільської міської ради по округу №10 від Політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Смакоуза Юрія Георгійовича. Передвиборчі листівки Смакоуза Ю.Г. були без вихідних даних, а також приклеєні на електричних стовпах, що суперечить ЗУ «Про місцеві вибори», а також Правилам благоустрою міста.

Насамперед варто зазначити, що відповідно до ч.2 ст. 56 ЗУ «Про місцеві вибори» друкований агітаційний матеріал повинен містити такі відомості: замовник, установа, що здійснила друк, тираж, інформацію про осіб відповідальних за випуск. Розповсюдження агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

Необхідно також додати, що Закон України «Про місцеві вибори», а саме ч.4 ст.56, говорить, що «плакати, стенди листівки та інші друковані агітаційні матеріали (крім матеріалів, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами) розміщуються лише у місцях, визначених і обладнаних місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування не пізніше як за 45 днів до дня голосування». Зазначимо, що Виконавчий комітет Тернопільської міської ради своїм рішенням від 16 вересня 2015 р. визначив такі місця.

Розміщення подібних агітаційних матеріалів на опорах зовнішнього освітлення та контактної мережі також порушує Правила благоустрою міста Тернополя. Нагадуємо, що ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення говорить, що «порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Коментарі вимкнені.