На одній з дільниць на Тернопільщині бракує 35% бюлетенів від необхідної їх кількості!

Майже 1600 виборчих бюлетенів бракує на 12 дільницях області. І хоч із загального замовлення по області близько 800 000 бюлетенів ця кількість здається незначною, але подекуди недостача сягає 35% від потрібної кількості.
Про це на терміновому засіданні ОВК повідомила його голова Галина Щигельська.
– Ми отримали інформацію від 12 дільниць, що в отриманих ними упаковках бюлетенів не вистачає, – розповідає пані Щигельська. – І якщо на деяких дільницях мова йде про 40-43 бюлетні, то, наприклад, на одній із виборчих дільниць Підволочиського району бракує 434, що складає 35% від необхідної їх кількості.
Що робити в даному випадку, комісія вирішувала більше двох годин. В ЦВК пані Щигельській повідомили, що даний випадок законом не передбачений, тож вирішувати ситуацію ТОВК має на власний розсуд. Але додрук бюлетенів не дозволяє законодавство, а Конституція України ґарантує своїм громадянам право голосу на виборах. Тож допустити ситуації, коли виборцям бракне бюлетенів, неможливо.
– Ми звіряли кількість бюлетенів по проштампованих пакунках, а печатки ставить друкарня, ми не маємо права відкривати пакунки. Це роблять лише безпосередньо на дільницях, – пояснюють члени ОВК.
В результаті, після численних пропозицій було вирішено виставити претензію “Тернографу”, який не забезпечив правильного пакування бюлетенів і розіслав на дільниці їх невірну кількість. Друкарня погодилася надрукувати потрібну кількість бюлетенів в рамках договору, який виконала не в повному обсязі, не виставляючи додаткових рахунків.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.