Нардеп Микола Люшняк став на захист інтересів аграріїв всієї України

Народний депутат України Микола Люшняк зумів відстояти інтереси аграріїв щодо недопущення скасування фіксованого податку для сільськогосподарських виробників. Це поки один з найефективніших способів підтримки реального с/г виробника в Україні.
Як запевняє політик, це лише перші кроки щодо збереження пільг для аграрного сектору економіки.
Нагадаємо, що у вересні цього року у Тернополі під головуванням народного депутата України Миколи Люшняка відбулось зібрання керівників найпотужніших підприємств агропромислового комплексу. Аграрії обговорили два найболючіших питання галузі – закінчення мораторію на продаж с/г земель та відміни пільгових умов оподаткування сільськогосподарських виробників.
«Саме на цьому зібранні ми змогли напрацювати пропозиції до депутатів Верховної Ради та Уряду щодо збереження реальних пільгових умов сплати податків для малого та середнього агробізнесу, – зазначив Микола Люшняк. – Найкращі фахівці галузі Тернопілля підготували свої пропозиції щодо певних змін та доповнень у податковий кодекс. Тобто, збереження фіксованого податку – лише перший крок для підтримки наших виробників».
За словами нардепа, цей податковий кодекс обговорюється із вересня місяця і на разі отримали його, так би мовити, «скелет», але триває дискусія і вона продовжується, тому що аграрники з тими правилами, які їм нав’язують на сьогоднішній день – не згідні і до них не готові. «Чи сьогодні бюджет України від цього отримає додаткові кошти, чи не отримає – тут є знак питання, бо коли сьогодні у нас діє спецрежим ПДВ, фіксований податок, сільськогосподарська четверта група оподаткування, де аграрник може занижувати чи завищувати ціну на продукцію. Якщо ж завтра, наприклад, ми переходимо на загальні підстави оподаткування, то автоматично зростає ціна на всю продукцію: хліб, молоко, м’ясо, крупи – весь соціальний пакет», – додає Микола Люшняк.
Народний депутат пояснює, що теперішні зміни не є остаточними і обранці будуть відстоювати захист для середнього бізнесу, бо розуміють, що такий стан речей не принесе економіці нічого.
Для інформації, за підсумками 11 місяців нинішнього року падіння обсягу виробництва по сільськогосподарських підприємствах краю складає понад 12%, а витрати з початку року на виробництво продукції зросли на 60-70%. У поточному періоді суттєво скоротилося поголів’я худоби та виробництво продукції тваринництва. Станом на 1 листопада 2015 року чисельність поголів’я ВРХ зменшилась на 20 тисяч голів, або на 10,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року, поголів’я птиці всіх видів – на 51,6 тисячі голів. Виробництво молока зменшилось на 4,8%. Ситуація в АПК є несприятливою і через природний фактор – посушливі погодні умови спричинили зниження показників урожайності в рослинництві. Не сприяє розвитку сільськогосподарської галузі області й зовнішньоекономічна кон’юнктура – світові ціни на зерно знижуються вже кілька років поспіль.

Коментарі вимкнені.