Об’єднані громади повинні розпоряджатися землями поза межами населених пунктів, – нардеп Микола Люшняк

Територіальним громадам, які добровільно об’єдналися, потрібно дати можливість розпоряджатися землями поза межами населених пунктів. Про це заявляє народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка» Микола Люшняк.
«Нещодавно в Україні відбулися перші вибори у 159 об’єднаних територіальних громадах. Ці громади набувають нової якості здійснення місцевого самоврядування, отримують нові повноваження та додаткові ресурси на їх виконання відповідно до норм Бюджетного кодексу. Однак, вищезгадані громади повністю усунені від розпорядження земельними ділянками державної власності за межами населених пунктів та позбавлені будь-якого впливу на рішення щодо надання їх у власність та користування», – зауважив народний депутат Микола Люшняк.
Нардеп вважає, що це призведе до повного занепаду села та припинить його розвиток. Відтак Микола Люшняк став одним із ініціаторів проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», відповідно до яких до земель комунальної власності будуть віднесені усі землі за межами населених пунктів в межах територій об’єднаних громад.
«Обмеження «земельної» юрисдикції органів місцевого самоврядування лише межами населених пунктів невиправдано ускладнює розвиток громад та зменшує матеріальну основу місцевого самоврядування. Однак прийняті зміни до законопроекту дозволять чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджети в частині плати за землю», – підсумовує Микола Люшняк.

Коментарі вимкнені.