“Президентські вибори-2014 – це цвях у тіло Майдану”, – Остап Дроздов

Це – вибори між милом і мотузкою. Доборолась Україна до самого краю – ошукана, між Юлею й Петром вибирає. Це ж треба було пройти через пекло кривавої Революції – аби через два місяці після Майдану вибирати між доларовими мільярдерами, метастази яких погрузли у системі, з якої вся країна так надривно виборсувалася.

Найбільша трагедія виборів-2014 полягає в тому, що народ, який за останні півроку відстраждав на декілька поколінь наперед, не здатен народити новий політикум. Сцена на Майдані була начебто найвищою геодезичною точкою – але насправді це був п’єдестал всенародної зневаги. Ще ніколи люди, які ризикували життям заради докорінних змін, так ненавиділи політиків, які всі ці півроку були тупим гальмом революції, яке постійно збивало темпоритм.

Нам пропонують вибирати між тими, хто 10 років тому зжер один одного. Навіть не один одного і не якусь-там помаранчеву коаліцію – вони зжерли історичний шанс України зробити прорив уперед. Тоді це не так боліло, бо Майдан співав і танцював, нічим не ризикуючи. А тепер… Нам нав’язали вибір між цими двома, які ціле десятиліття заповзято творили систему відкатів, державних тендерів, накопичення капіталів та гри на публіку. Ніби й не було Небесної Сотні, що полягла не лише за нові обличчя, але передусім за нові стандарти. А які стандарти в них? Мислять як касири. Для них країна – це підприємство, економіка – це кошторис, а мета єдина – заробіток. Інакше немає сенсу. Наївно думати, що вони, сівши у президентське крісло з насидженими схемами та махінаціями, раптом захочуть перерубати золоту жилу, яка сама проситься в руку.

Попахує змовою. Долю вистражданого народу далі визначають 5-6 власників країни. Вони, міцно прописавшись у списках Forbes, поміж собою перетирають, кому ж довірити 5-річне випасання дійної корови, яка робить їх мультибагатими і щасливими. Олігархи та їх штатні політики на зарплатах панічно не хочуть нічого міняти. Вони з жахом спостерігали, як у їхньому слухняному й мовчазному хазяйстві-Україні народжується вільнодумний народ. Вони перелякано переглядалися між собою, коли народ почав рулити. І вони дуже швидко засвоїли урок. Тому їхнє спільне завдання з нинішньою владою – виділити вільнодумному народові красиву галявину для державотворчих ігрищ, але ні в якому разі не підпускати до влади. Туди – зась. Якщо ти не мільйонер – займайся громадською роботою. І не зазіхай на владу, не мрій бути нею. Тому що вона – власність клубу, членами якого є не люди, а чеки з 9-значних цифр.

Президентські вибори-2014 – це цвях у тіло Майдану, який воював за нову якість влади. Нічого не вийшло. Учорашні свободівці, що бавилися в душу нарозтіж, – ураз поставали ваговитими чиновниками, що роз’їжджають на службових автівках в оточенні хмари бодігардів. Учорашні тимошенківці вже вертольотами літають на рибалку, бо народ для того й платить податки. Вчорашні міністри уряду Азірова мітять на найвищу посаду в країні. А вчорашні партнери Лазаренка чудом виздоровлюють і вже не потребують негайної операції в Німеччині.

Новою владою хочуть стати не просто вчорашні – а відверто старі. Вони власноруч творили ту саму систему, яка півроку тому обернула снайперські гвинтівки проти підлітків. Старим політикам позаріз потрібні старі люди. Не в віковому значенні. Старі мисленням. Старі ставленням до себе і до влади. Старі звичками погоджуватися на відсутність вибору. А от Революцію творили нові люди. Нові не в віковому значенні. Нові мисленням. Нові ставленням до себе і до влади. Нові – бо ніколи не погоджувалися на життя в тупику.

Нові, агов, ви ще тут?

(повний текст вийде у травневому номері журналу ВOOM)

Остап Дроздов

-1 thoughts on ““Президентські вибори-2014 – це цвях у тіло Майдану”, – Остап Дроздов

 • 12:38 | 23.04.2014 о 12:38
  Permalink

  Полностью согласна. Ни Тимошенко , ни Порошенко не достойны представлять Украинский Народ !! Если они так переживают за будущее Украины , то должны снять свои кандидатуры с президентских выборов!!!

 • 13:27 | 23.04.2014 о 13:27
  Permalink

  Про животную демократию 2 .

  Однажды Бык, Боксер и Кролик
  демократичность стали изучать.
  Боксер – великий трудоголик,
  То дело взялся возглавлять.
  Ликбез сначала шел прекрасно,
  Майданов сотворивши плод –
  Труда разведок славный пот
  С друзей струился ежечасно,
  Но пыл их гаснул день за днем.
  Не так уж яростно вливались
  Познанья струи и остались
  Желанья знаний лишь с Быком.
  Стал Кролик больше увлечен
  Произрастаньем сахарозы .
  Поскольку Порошенко дозы
  Без крупных доз из вне –слабы
  А на Майдане все жлобы
  И кроме дыма старых шин
  Прислать способны тонну мин
  И обкурившись в кайф себе
  Рогаткой их пулять в борьбе.
  А у Боксера – лесбияна
  Незаживающая рана,
  Но все ж ходить ему не лень
  На Банковую каждый день
  И там все раны зашивать
  И вновь потом их получать.

  Лишь Бык остался делу верен,
  А мир вокруг был пуст и скверен.,
  Но Бык упрям был словно слон.
  Хоть страстью наци оглушен
  И до сих пор Бык весь в трудах,
  Но вот никак, увы и ах,
  Не может сочинить отчет
  И дяде Сэму сдать зачет
  По изученью демократий –
  И все за этих празнобратий,
  Что лезли в душу как князья,
  А оказались лже друзья.
  Судьбою , видно, всем Быкам
  Не разобраться без ста грамм
  И камень знаний суждено
  Толкать без смысла все-равно,
  Но вечно не достичь вершины
  До собственной своей кончины..

  А Кролик и Боксер тем часом ,
  Назвавшись европейским классом-
  С рожденья знанным языком
  Вкушают жизнь свою с медком –
  Уж в президенты кандидаты,
  Хоромы строя да палаты,
  Живут, слегка жирком заплыв,
  Про демократию забыв.
  Народ от той учебы в мыле
  Достиг безденежного стиля
  Дефолт унес все депозиты,
  Не дали Штаты нам кредиты
  И бедный Пенсионный фонд
  Банкрот давно за евро-бонд.
  Счета заводов в один миг
  Сменили украИнский «шик»,
  Остановив семьям голод мук
  И безработных много рук.

  Ломать не строить , но тогда ,
  Когда приходит к нам нужда,
  Не на Майдан пойдет народ –
  И где же будет этот скот ,
  Что звал не строить, а бузить
  И в жлобстве юность погубить?
  Мораль :
  Коль от рожденья ты мычал-
  Не переделывай начал!!!!
  Учась демократичность кукарекать –
  Лишь по бараньи станешь бе-кать!

 • 22:42 | 23.04.2014 о 22:42
  Permalink

  Сто процентів згідна з автором статті. Написано круто і правдиво. А що ж робити на виборах? Втомились вибирати “из двух зол” напевно не тільки я. Нові політики не можуть появитися, бо старі “пердуни” весь кисень вдихають своїми легенями. Ну хіба що такі як “Лесик-Телесик” (Олесь Довгий) і т. д. А щоб розумом та чесно… вийти на політичну арену…?

Коментарі вимкнені.