Тернопільщина повільно входить у виборчий процес. Основні фаворити ті ж, але можливі сюрпризи!

Тернопільщина з її п’ятьма округами є одним з тих регіонів де найчастіше обирають нових мажоритарних депутатів. Але цього разу всі основні претенденти це переможці виборчих перегонів 2012 року перегонів. Нагадаємо що тоді два округи виграли свободівці Олексій Кайда та Михайло Головко, три округи взяли висуванці Батьківщини Михайло Апостол, Іван Стойко та Володимир Бойко.  Чотири кандидати знову спробують свої сили. І зважаючи на динаміку кампанії в них є дуже високі шанси на перемогу.
Але Тернопільщина може всіх здивувати, бо на кожному з округів фаворитам навяжуть достойно боротьбу «нові обличчя». Імена цих людей ми точно знатимемо до 25 вересня коли зареєструються усі мажоритарні кандидати. А поки ситуація на округах така:

 • Округ #167. (Борщівський, Заліщицький, Чортківський райони).

Окрім Івана Стойка, який змінив політичну силу з Батьківщини на Народний Фронт, на півдні області хочуть стати депутатами Олег Барна від Блоку Петра Порошенка та Віктор Шепета від Батьківщини. В обох конкурентів нині діючого нардепа є хороший стартовий рейтинг і мінімально розпочата агітаційна кампанія. В основному йдеться про біл-бордову рекламу політичних партій, які вони представляють. Олег Барна є активним громадським діячом і зараз є учасником АТО, а Віктор Шепета є головою Чортківської РДА. До цієї кампанії вже в найближчий тиждень долучяться ще кандидати про яких ми ще не знаємо.

 • Округ #166. (Бучацький, Гусятинський, Монастириський, Теребовлянський райони).

Тут фаворитом є Михайло Апостол, який теж змінив Батьківщину на партію Арсенія Яценюка Народний Фронт. З ним спробує позмагатись висуванець від колишньої партії Апостола, Володимир Пеляк. Він очолює в одному з районів області (Копиченці) району адміністрацію, а отже володіє адміністративним ресурсом (сподіваємось, що він його не використовуватиме і ми зможемо спостерігати чесні вибори).

 • Округ #165. (Бережанський, Зборівський, Козівський, Підгаєцький, Тернопільський райони, 4 дільниці міста Тернополя, південна частина Кременецького району).

Тут не висувається переможець минулих виборів, Володимир Бойко. Від Батьківщини тут хоче стати депутатом голова Козівської райради Петро Репела. Конкурентом бютівця буде депутат Тернопільської міської ради Тарас Юрик, що висунутий від Блоку Петра Порошенка. Шанси на успіх фронтовика оцінюють, ще до виборів, як дуже високі, оскільки рейтинг партії Тимошенко на Тернопільщині впав.

 • Округ #164. (Збаразький, Ланівецький, Підволочиський, Шумський райони та більша частина Кременецького району, в т.ч. місто Кременець).

На цьому окрузі не висуваються кандидати від Блоку Петра Порошенка та Народного Фронту, тим самим майже прибираються перешкоди для переобрання Михайла Головка до Верховної Ради 8 скликання. Але окрім свободівця тут висувається від ВО Батьківщина депутат Ланівецької Районної ради Руслана Кушнір, яка і може скласти конкуренцію Головку. Представник ВО Свободи вже почав візуальну передвиборчу кампанію біл-бордами нагадавши виборцям про себе.

 • Округ #163. місто Тернопіль (без 4 дільниць у Кутківцях, Пронятині та ін.).
  Найцікавіший округ, який в 2012 році без проблем виграв єдиний кандидат від опозиційних сил Олексій Кайда. Зараз він майже залишився «погодженим», конкурентом, від колишніх союзників, йому буде лише екс-начальник Тернопільського КРУ Ігор Романків, що представляє Батьківщину. Враховуючи те, як впали рейтинги Свободи те, що до 25 вересня зареєструються ще багато кандидатів – в Тернополі мають бути найцікавіші передвиборчі перегони.

Оскільки вибори відбудуться вже через півтора місяці, то початок виборчих перегонів можна вважати затягнутим. Але подальша динаміка процесу не викликає сумнівів тому готуємось до стрімкої і повної на сюрпризи, як приємні так і не дуже, кампанії.

За коментарями звертайтеся:

Ергешова Рустамакоординатора Громадської мережі ОПОРА в Тернопільській області

+380989928330

rustamchyk@gmail.com

Омелян Іванкоординатор Медіа Центру «Чесні вибори»

+380983765883

omeljaniavn@gmail.com

-1 thoughts on “Тернопільщина повільно входить у виборчий процес. Основні фаворити ті ж, але можливі сюрпризи!

 • 12:11 | 19.09.2014 о 12:11
  Permalink

  Як на мене не треба обирати фаворитів, а треба реально оцінювати кандидатів. Порошенко і Яценюк в такі тяжкі для України часи почали працювати, що я думаю можна дати їм шанс. Особливо те мені подобається, що не “пакращення” уявні обіцяють, а говорять, як є – “Буде тяжко”.

  • 21:33 | 19.09.2014 о 21:33
   Permalink

   Двом Євреям дати шанс??? щоб країну ше більше просрати і розграбувати??? їхні політичні сили базуються на тому щоб продати місця у списках і нажитися на тому. Також під час війни це найлегший спосіб без відкатів і відмивань для президента і премєра красти гроші наші!

 • 12:20 | 19.09.2014 о 12:20
  Permalink

  Мало Романків у КРУ накрав??? теперу ВР хоче продовжити свою діяльність???

 • 13:30 | 19.09.2014 о 13:30
  Permalink

  Заангажована стаття. А де представники Радикальної партії Ляшка? Вони перемагатимуть!

 • 14:47 | 19.09.2014 о 14:47
  Permalink

  взагалі дурна стаття! по 166 округу від Порошенка йде Люшняк, який швидше за все і виграє той округ, а про нього навіть не згадали)

 • 15:35 | 19.09.2014 о 15:35
  Permalink

  Автори непрофесійно підходять до написання статті і є чистої води профанами. Зокрема округ №166 по перше – не КопичЕнці, а КопичИнці, по друге Пеляк є головою (мером) Копичинецької міської ради (Гусятинського району) , а не “в одному з районів області (Копиченці) району адміністрацію”, адміністрація в Гусятинському районі є одна і це Гусятинська районна адміністрація,я ку очолює Аніловський. Так що як пишете то не меліть дурниць і хоч трохи напряжіться щоб знати достовірну інформацію.

 • 16:38 | 19.09.2014 о 16:38
  Permalink

  Досить примітивно написано. Жодної аргументації і навіть близько не проаналізовано сили кандидатів (штаби, фінанси, відомість і т.д.)
  Але сидіти на грандах і розбиратися в політиці – дві великі різниці)

 • 12:33 | 21.09.2014 о 12:33
  Permalink

  А що пан Стойко зробив для народу, який його обрав? МожЕ б спершу візвітували? Певно НЕПОГАНО та живеться у тій Верховній раді!

 • 10:33 | 24.09.2014 о 10:33
  Permalink

  Репела Петро Йосипович — кандидат за якого багато людей готові віддати свій голос. !

 • 10:35 | 24.09.2014 о 10:35
  Permalink

  Підтримую ! Репела гідний кандидат- чесна , порядна , відповідальна людина . Буду за нього голосувати.

Коментарі вимкнені.