Тернопільська обласна рада відчуває свій “кінець”?
Керівництво музучилища повідомило батьків, аби шукали для дітей житло, бо поселяти до гуртожитку їх наразі не будуть. Вчителі, які приїжджають на курси до Тернополя, теж не матимуть де жити. Активісти відстоюють майно громади, адже комунальні гуртожитки хочуть віддати під приватизацію. У департаменті освіти – на боці вчителів
За допомогою до активістів «Самооборони Тернополя» звернулись батьки дітей, які навчаються у музучилищі та освітяни з області, які не мають де проживати після квітневого рішення обласної влади про «обмін» помешканнями.
Активісти звернулись, у свою чергу, до «RIA плюс», аби обласна влада проблему «не зам’яла».
Вчителі не матимуть житла
Студентів музучилища ім. С. Крушельницької мають заселили у гуртожитки Інституту післядипломної педагогічної освіти (далі – ІРО), що на вул. Громницького. Ті, хто там проживав до цього, мають переселитись до студентського гуртожитку на вул. Лепкого з подальшим правом приватизації житла. А вчителі, які приїжджатимуть на курси, не матимуть де поселитись. Це їх стимулюватиме давати «хабарі», аби курси пройти «заочно», навіть не приїжджаючи до Тернополя, вважають активісти.
Протестують проти таких маніпуляцій з комунальними гуртожитками і профспілкові освітянські організації.
- Ми розцінюємо дії обласної ради, як незаконні, – заявив комендант ГО «Самооборона Майдану» Іван Ковалик. – Бачимо, що коли каденція облради добігає кінця, вище керівництво хоче урвати та роздерибанити комунальну власність – тобто те, що належить громаді. Ми не можемо дозволити їм цього зробити.
У Тернополі є 2 комунальних гуртожитка – музучилища – на вул. Лепкого, та Інституту післядипломної освіти, що на вул. Громницького. Понад 20 років до них заселяють людей, які не мають жодного стосунку до освіти.
- Маємо результат – 7 поверхів гуртожитку на вул. Лепкого заселені не студентами, – каже пан Іван. – На Громницького подібна ситуація. З відповіді на запит, який ми надсилали до керівника інституту, добре видно, хто там живе.
Живуть працівники облради і водії
У списку – водій стоматполіклініки, працівники облради, СБУ, міліції, управління Міндоходів, колишній депутат, юрист облради, син працівника ОДА (копія цього та інших документів є в редакції). Як нам вдалось дізнатись, чимало з тих, хто там проживав, вже отримали державне житло. Однак, селять туди своїх дітей, родичів, щоб в майбутньому приватизувати площу. Донедавна ці приміщення були готельного типу і не призначені для постійного проживання.
У квітні 2014 р. обласна рада своїм рішенням змінює статус гуртожитків. Це означає, що фактично сюди може заселятись будь-хто. І має право приватизовувати житлові площі.
- Виходячи з цього рішення, облрада пропонує студентів з Лепкого переселити до гуртожитку Інституту, – пояснює пан Ковалик. – А частину тих людей, які там вже проживають, переселити на Лепкого – на ті 2 поверхи, які займали до того студенти.
Однак при цьому владні мужі «забули» про вчителів, які приїжджають до Тернополя з районів і проходять курси підвищення кваліфікації. Щороку таких – 4,5 тисячі. Наразі освітян селять на 3,4 і частково на 5 поверсі. Як сюди заселять студентів музучилища, педагогам жити буде ніде.
Віддати в оренду на 50 років
До депутатів обради звернувся нещодавно колектив ІПО з проханням не заселяти туди студентів, оскільки вчителі змушені будуть винаймати собі квартири. А зарплата в педагогів цього зробити не дозволяє.
Цю схему, до речі, облрада впроваджує, не консультуючись ні з працівниками інституту, ні з Департаментом освіти, ні з комісією облради з питань освіти, нарікають активісти. На засіданні комісії з питань освіти обласна освітянська профспілка та активісти «Самооборони» підняли питання цих «переселень». Це було напередодні сесії облради.
- Ми зустрілись з головою облради Василем Хомінцем, але він не дав жодної чіткої відповіді з цього приводу, – нарікають активісти. – Водночас Департамент освіти підтримав позицію освітян.
Наступного дня активісти і делегація профспілки прийшли на сесію облради.
- Виносили на сесію проект рішення про надання дозволу директору ІПО віддати в оренду їхнє приміщення для студентів музучилища під гуртожиток – на 50 років, – каже депутат облради, голова Бучацької райорганізації профспілки працівників освіти Євген Рій. – Друге рішення – дозвіл на реконструкцію приміщень, які належать музучилищу.
Щороку 500 тисяч з бюджету
Депутати на сесії через дії активістів та освітян за ці рішення не голосували, бо їх не винесли на порядок денний. Водночас підняли питання про створення комісії, яка мала б розв’язати проблему.
Наразі люди, які мали б переселитись на Лепкого і поробили там ремонти, досі у гуртожитку на Громницького. Студентів не заселяють до жодного з гуртожитків.
- 27 серпня ми отримали інформацію, що батьків дітей, що навчаються в музучилищі попередили, аби винаймали їм квартири, – кажуть активісти. – Кілька днів тому до гуртожитку ІПО завезли ліжка, але дітей туди не поселяють.
Активісти наразі добиваються, або все залишилось, як і було – тоді і музикантам буде де жити, і вчителям.
Гуртожиток на вул. Лепкого – комунальна власність, і щороку облрада витрачає на його утримання з бюджету області 500 тис. грн. Про це активістам повідомив Василь Хомінець.
Турбує активістів також й те, що на землях, які належать ІПО є намір побудувати житловий будинок. І зараз керівництво облради спільно з директором інституту шукають інвестора, який за це б взявся. За дозвіл будувати інститут отримає кілька лекційних аудиторій. Натомість решта квартир – а це кілька поверхів, будуть у розпорядження забудівника.
До речі
Намагались ми дізнатись думку і тих, котрі мають намір вселитись до гуртожитку на вул. Лепкого з подальшим правом приватизації житла. Зателефонували до п’яти з них. Жоден з них не має стосунку до освіти (дані цих людей та їхні контакти є у редакції – прим. авт.). Четверо категорично відмовлялись розмовляти та клали слухавку, лиш тільки чули, якої теми стосуватиметься розмова. Єдина з опитуваних, працівниця інституту, тиждень як народила дитину, тому говорити про поселення фізично не мала часу.
Керівник музучилища бачить позитив у переселенні, а інституту , що проблема надумана
Нам вдалось поспілкуватись з батьками двох студентів музучилища, які підтвердили, що справді шукають житло для своїх дітей. І хоч нарікають, що наймане житло їм не по кишені, говорити відкрито про це не хочуть. Бо бояться, щоб потім не переслідували їхніх дітей.
- Ми справді звернулись до батьків з таким проханням, – підтвердив директор музучилища Михайло Родзінський. – Але пояснили, що це тимчасово, лише на місяць. Згодом студентів заселятимуть у гуртожиток на вул. Громницького.
Місяць потрібен, аби зробити у гуртожитку ремонт та довести до ладу, аби умови для проживання дітей були прийнятними.
- Немає у цьому нічого страшного, і влада працює, щоб допомогти дітям, – переконаний директор. – Гуртожиток на вул. Лепкого далеко. Ми просили владу, щоб допомогли. Вони нас послухали. Це великий позитив.
Керівник Інституту післядипломної освіти Юрій Буган вважає, що проблема надумала. І люди, які не розібрались до кінця у ситуації, умисне «каламутять».
- Проблем з поселенням вчителів у нас наразі немає, – запевнив пан Буган. – Зрештою, це є комунальний гуртожиток і власник – обласна рада. Яке рішення вони прийняли, те ми мусимо виконувати.
Коментарі
Любомир КРУПА, (39 р.), начальник Департаменту освіти і науки облдержадміністрації:
– Департамент освіти має намір відстоювати позицію інституту, щоб це був заклад для поселення вчителів. Ми наразі виступаємо проти підселення студентів. Однак, мусимо враховувати все, щоб не порушувати прав студентів. Будемо спілкуватись з керівниками обох закладів і мусимо ці питання спільно вирішити. Залишити дітей напризволяще ми теж не можемо. Департамент освіти наразі на стадії пошуку вирішення проблеми.
Ігор ДУЛЕБА, (34 р.), керуючий справами облради
- Ця проблема штучно надумана. 7 поверхів гуртожитку на Лепкого визнані житловими, і люди мають право, за законом, на приватизацію. Але весь гуртожиток – на балансі музучилища, і облрада з бюджету щороку витрачає чималі кошти на його утримання. Бо ціна, яку платять мешканці, не відповідає затратам.
На Громницького також люди проживали сім’ями 5 і більше років – ми не можемо їх виселити. Наразі створена робоча група, але розуміння дуже важко знайти, бо спілкуємось з активістами і профспілками, здається, різними мовами. Були вже навіть надані дані в обласну прокуратуру, яка не виявила ознак порушень. Думаю, за 2 місяці зможемо показати пропозицію облради, що ми напрацювали.
Коментарі вимкнені.