У Тернопільській обласній раді майже півсотні кандидатів на відкликання

46 депутатів Тернопільської облради стали кандидатами на відкликання через прогули сесійних засідань за один або декілька років своєї каденції.

До трійки найбільших прогульників потрапили двоє колишніх регіоналів – Любов Крупа (перше місце за кількістю прогулів у раді) та Олександр Чачо (третє місце).

Другий за кількість прогулів за всі роки – свободівець Андрій Русенко. Як повідомили у фракції ВО “Свобода”, цей депутат із квітня 2014 р. перебуває у зоні АТО як доброволець. Але Русенко є кандидатом на відкликання в за прогули засідань і в 2013 році.

Крім того, до десятки найбільших прогульників потрапило двоє нардепів. Едуард Леонов зі Свободи обирався депутатом Верховної Ради у 2012 році від цієї ж партії, а Юрій Чижмарь, що до облради пройшов за списком Єдиного центру, став нардепом останнього скликання від Радикальної Партії.

Ось як виглядає ТОП-10 найзатятіших прогульників засідань Тернопільської облради. Деякі фото депутатів, які є які є публічними особами, знайти не вдалося.

 

Дехто з депутатів не з’являлися на засіданнях роками. Екс-регіонал Віталій Лисак жодного разу не відвідував раду протягом трьох років, у 2012-2014 роках. Іще один колишній представник ПР Ігор Михальчук та Ольга Романишин зі Свободи пропустили всі засідання за рік двічі – у 2013-2014  роках, а Юрій Чижмарь – у 2012-2013 роках. Фелікіссім Ментух з Української народної партії жодного разу не був на сесіях у 2013 році.

Традиційно Громадський рух ЧЕСНО виявляє більше прогульників за результатами моніторингу відвідування комісій рад. Дані щодо роботи депутатів облради в комісіях Тернопільська облрада обіцяє надати найближчим часом.

“Партії під час формування списків кандидатів у депутати мають зважати на те, як депутати, котрі знову хочуть балотуватися, працювали ці 5 років. Жодна партія тепер не зможе сказати, що вона не володіла інфомацією про те, що її кандидат у депутати потрапив до цього списку. Виборці теж повинні за цим слідкувати і разом з нами вимагати у партій ставитися до формування списків відповідально,” – наголошує Ірина Федорів, координаторка регіональної мережі Громадського руху ЧЕСНО.

Нагадаємо, у рік місцевих виборів Громадський рух ЧЕСНО проводить моніторинг роботи місцевих рад у рамках кампанії “Чесна весна – відповідальна осінь”. За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”).

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся:
Іван Омелян, координатор ЧЕСНО у Тернополі: (098) 376-58-83, omeljanivan@gmail.com
Остап Кучма, аналітик ЧЕСНО: (096) 380-96-93, quazerro@gmail.com

Інфографіка розміщена на сайті Громадського руху за адресою chesno.org/infographics/

Коментарі вимкнені.