Яка партія є справжнім переможцем виборів


Кілька років тому, коли львіський журналіст Дмитро Добродомов розпочав вести програму “Народний контроль” на телеканалі ЗІК, ніхто й не передбачав, що правда доведе аж… до Верховної Ради. Журналіст став народним депутатом, в Україні громадська організація переросла у партію і надзвичайно успішно стартувала на цих місцевих виборах. Кожен десятий львів’янин підтримав Добродомова на виборах мера.

На Тернопільщині “Народний контроль” увійшов майже до всіх рад, до яких балотувались його представники. Загалом, за попередніми підрахунками, депутатами Тернопільської міської ради стали четверо, обласної ради – семеро активістів «Народного контролю», депутатів отримав «Народний контроль» у Бережанській, Борщівській, Бучацькій, Козівській, Кременецькій, Заліщицькій, Лановецькій, Монастириській, Підволочиській, Підгаєцькій, Тернопільській, Чортківській районних та деяких міських радах. Селище Велика Березовиця отримало голову від «Народного контролю» Іллю Костюка, села Домаморич, Бариш, Котів – Олега Ладику, Михайла Стахова, Івана Осадцу відповідно.

У чому секрет успіху молодої партії? У її активістах, які стоять на захисті інтересів простих людей. От сьогодні вибори вже завершились, а гаряча лінія «Народного контролю” продовжує приймати звернення мешканців, допомагати їм у вирішенні малих і великих проблем. У більшості випадків питання, які турбують тернополян, знаходяться у компетенції вирішення місцевих чиновників. Журналісти разом з активістами партії просто «підштовхують» відповідальних осіб до того, щоб вони чесно виконували свої обов’язки: від спускання повітря у холодних батареях до прийняття важливих рішень місцевими радами.

Звісно, “Народний контроль” не має більшості в обласній чи міській радах, проте недооцінювати активістів, яким тернополяни довірили мандати, не варто. Володимир Бліхар і його політичні соратники будуть тримати на контролі усі рішення ради, комісій, моніторитимуть призначення у виконкомі, або й змусять відмовитися від цього рудименту з радянської епохи.

Ця політична сила, на відміну від решти “політичних динозаврів”, має надзвичайно розгалужену мережу у соціальних групах, налагоджену співпрацю з пресою і т.д. Тому будь-яка проба сфальшувати волю громади, підмінити поняття, “прихватизувати за безцінь” майно виллється автоматично у публічну площину. А саме цього не бажають політики з інших партій.

Після Революції гідності система справжнього народного контролю буде жити, незважаючи ні на що, оскільки цього вимагає життя, звичайні українці, наші воїни на фронті, пам’ять про героїв з “Небесної Сотні”.

Коментарі вимкнені.