Мешканці будинку на Вербицького вимагають від міської ради справедливості

Ввечері 22 квітня мешканці 4, 5, 6 і 7 під’їздів будинку на вул. Вербицького, 4, м. Тернополя провели збори за участю представників Тернопільської міської ради, ЖЕКу та інших компетентних осіб щодо несправедливого проведення благоустрою прибудинкової території цього будинку.

250-квартирне житлове приміщення запущене в експлуатацію 1986 року. З того часу будинок та його подвір’я жодного разу не ремонтували, хоч щомісячні внески у ЖКГ мешканці справляють вчасно протягом всього часу. Стан справ начебто зрушив з місця торік восени — з вересня 2014 р. до лютого ц.р. за кошт міської ради оновлено тротуарне покриття та розширено місце парковки у перших трьох під’їздах. Після цього роботи біля будинку припинилися, техніку перевезли на інші об’єкти. Про чотири інших під’їзди на Вербицького,4, вважають мешканці, мерія очевидно “забула”.

— Через збільшення кількості автомобілів у мешканців нашого будинку, у дворі категорично не вистачає місця для паркування, — зазначив організатор зборів, житель будинку на вул. Вербицького, 4,пан Володимир. — Авто водії часто залишають на тротуарі з боку дитячого садка №33, який не використовується як пішохідна зона. Це створює нам масштабні незручності, дошкуляє і працівникам ЖКГ, сміттєзбиральним машинам майже неможливо проїхати до сміттєвих баків. Є ризик, не доїде і пожежна, швидка, інший великогабаритний транспорт. Погане дорожнє покриття, незручності з парковкою псують дорогі шини та підвіски транспортних засобів.

Через погане асфальтне покриття та малий простір парковки, мешканці будинку змушені залишати авто в чужих дворах, піддаючи ризику крадіжок і пошкодження свого майна.

Ще одне болюче питання жителів на Вербицького,4, – сходи у двір між 3 і 4 під’їздами. Вони в аварійному стані, без пандусів. Особливо важко в цій ситуації людям з обмеженими фізичними можливостями, батькам з колясками.

— Уже несила терпіти “гостей” з Тернопільської класичної гімназії, що на Вербицького, 3, — каже один з учасників зборів. — Відвідувачі гімназії залишають свої машини на проїжджій частині та заїзді нашого двору. Часто самі не можемо виїхати з власного подвір’я.

Оскільки в цьому будинку немає ОСББ, він обслуговується приватним підприємством “Люкс”.Як зазначила присутня на зборах заступник директора ПП “Люкс” Катерина Євстахіївна Садівник, у межах компетенції ПП “Люкс” – обслуговування житлового фонду будинку на вул. Вербицького, 4. Завдання підприємства, стосовно звернення жителів, – надати у Тернопільську міську раду інформацію про орієнтовну вартість робіт з капітального ремонту, метраж території та запит на виділення коштів. “У 2014 році цей будинок було включено у план щодо капітальних ремонтів прибудинкових територій, — сказала Катерина Євстахіївна. — Задекларовано показник площі – 2600 м, де необхідно провести капітальний ремонт. Оскільки три під’їзди були в гіршому становищі, виходячи з фінансової спроможності міськради, виконано ремонт тільки у них. Станом на кінець квітня 2015 р., грошей на продовження ремонту все ще немає”.

За результатами зборів мешканці зазначених під’їздів будинку на вул. Вербицького, 4, сформулювали колективне звернення до міського голови, начальника управління містобудування, архітектури та кадастру, головному архітектору міста, начальнику відділу технічного нагляду за капітальним ремонтом та реконструкцією житлового фонду м. Тернополя та в інші компетентні інстанції.

Аналогічне звернення мешканці будинку особисто передали депутату Тернопільської міської радивід виборчого округу №17 (вулиці Вербицького, Чубинського та Коновальця) Ігорю Михайловичу Липці, який теж взяв участь у зборах. “На основі цього звернення буду подавати клопотання у Тернопільську міську раду, ЖКГ та інші потрібні інстанції, — сказав Ігор Михайлович. — Не зважаючи на складну економічну ситуацію, благоустрій міста триває. Приміром, неподалік від вул. Вербицького, на вул. Чубинського уже встановлено бруківку на тротуарі по всій довжині вулиці, облаштовано екопарковки. Все це за кошт виключно Тернопільської міської ради.

Наразі потрібно виготовити проектно-кошторисну документацію щодо капітального ремонту чотирьох під’їздів на вулиці Вербицького. 4, визначити суму видатків, знайти виконавців робіт”.

 

Коментарі вимкнені.