Якщо у Новий рік Україна ввійде без бюджету – відповідальність за це нестиме уряд, – Антонищак

Ніщо не перешкоджало Уряду ще у вересні піти на діалог з Парламентом щодо Податкової реформи. Натомість депутатам за два тижні до нового року пропонують «подискутувати в робочій групі».

Про це заявив член депутатського об’єднання «Народний контроль», представник комітету ВР з питань податкової та митної політики Андрій Антонищак в ефірі «Еспресо TV».

«Півроку тому депутати профільного Комітету ВР почали створювати Податковий кодекс. І Кабмін ще від червня знав про роботу Комітету над таким документом. Також Уряд знав, що у вересні-жовтні документ уже був готовий – його подавали від 150 народних депутатів», – зазначив він.

Натомість Кабмін, констатує нардеп, проігнорувавши позицію депутатського корпусу, вніс недолугий, сирий, незбалансований документ, що передбачає посилення фіскального тиску замість обіцяної підтримки малого та середнього бізнесу.

«Кого ми дуримо? Торік ми спостерігали теж саме із бюджетом – депутатів загнали у глухий кут. А потім видали якісь аркуші. Тоді представники Кабміну якось «викрутилися» під гаслами «все заради коаліційної угоди». Та вдруге подібні спекуляції не пройдуть», – наголосив Антонищак.

Депутат зауважив, що на великий компроміс можна було би погодитися, якби зараз був вересень.

«Очевидно, що за таких обставин навряд чи вдасться у новий рік увійти з ухваленим бюджетом. Відповідальність за це лежить на Уряді та Мінфіні, але аж ніяк не на депутатах, на яких хочуть перекласти провину», – наголосив парламентар.

Коментарі вимкнені.