Заява партії «Народний контроль» щодо призначення генеральним прокурором України Юрія Луценка

Будучи політичною силою, котра відстоює принципи верховенства закону, прозорості влади, та конкурсний підхід формування держапарату, ми з прикрістю визнаємо, що процедура призначення Генерального прокурора вчора у стінах Парламенту була спотворення завдяки маніпуляціям.

Є закон, і відповідно до нього мали підбиратися рівновіддалені від політиків кандидати на посаду керівника Генеральної прокуратури. Натомість фракції коаліції за допомогою голосів представників олігархічних груп, депутатів, що голосували за диктаторські закони «16 січня», «перекроїли» Закон під одного кандидата.

Зі швидкістю світла Закон, що відкрив шлях Юрію Луценку у прокурорське крісло, підписали Голова Верховної Ради та Президент, та миттєво опублікували у спецвипуску «Голосу України». Якби така оперативність демонструвалася при ухваленні соціально важливих ініціатив, Україна вже давно здолала би зумовлену війною економічну кризу.

Засуджуючи такій підхід до призначення людини, що відповідатиме за захист закону в країні, депутати міжфракційного об’єднання «Народний контроль» не проголосували за призначення Юрія Луценка Генеральним прокурором України.

Хочеться вірити, що за голоси, віддані за це призначення депутатами з «Опозиційного Блоку», груп «Воля народу» та «Відродження», країні не доведеться платити гарантіями безкарності для ляльководів цих політично-кланових утворень.

Сподіваємося, що новопризначений Генпрокурор покаже обіцяну принциповість на діях, завдяки яким кримінальні провадження щодо злочинів проти Майдану, розстрілу Небесної Сотні, нарешті зрушаться з місця. Понад те, очікуємо, що винних у саботажі розслідування притягнуть до правової відповідальності. Також очікуємо, що консолідовані дії ГПУ з новоствореними антикорупційними органами дадуть змогу провести об’єктивне розслідування фактів зловживань в Уряді Яценюка, і казнокради, котрі на крові Майдану прорвалися до влади, будуть покарані.

Переконані, якщо українці нарешті побачать результат, а не лише обіцянки, і на лаві підсудних опиняться злочинці,  – суспільство оцінить і підтримає роботу прокуратури та її керівника.

Коментарі вимкнені.