Регіональні списки – на наступних виборах: позиція політиків Тернопільщини
Форумом “ВиБОРИ: нові правила”, що відбувся у Тернополі 12 вересня, команда Центру UA розпочала другий етап всеукраїнського туру “ЗміниТИ”, однією з цілей якого є підтримати прийняття виборчих правил, що запустять зміну політичних еліт в Україні.
Депутат-мажоритарник від Тернопільщини, член фракції “Самопоміч” Тарас Пастух, що був членом робочої групи під головуванням спікера Андрія Парубія, яка мала підготувати узгоджений законопроект щодо виборчої реформи, зазначив:
Після обговорення на фракції депутати “Самопомочі” домовилися підтримати законопроект № 1068-2, який впроваджує реальну пропорційну систему з регіональними відкритими списками. Ця модель змушує політиків працювати по всій області, а не в своєму маленькому окрузі. Це суттєва альтернатива мажоритарці, яка фактично викривлює результати волевиявлення. При пропорційній системі з відкритими списками кожна партія буде зацікавлена в сильних кандидатах з хорошою репутацією.
Представники всіх політичних сил, які брали участь в заході – ВО “Свобода”, Громадянська позиція, Батьківщина, Самопоміч та Блок Петра Порошенка “Солідарність” – підтримали ідею обмеження політичної реклами та депутатської недоторканності.
З усіх варіантів система з регіональними відкритими списками – найбільш досконалий варіант, ніхто не сумнівається, що треба ліквідовувати систему, коли половина обирається по мажоритарці, а друга – по закритих списках, це є конфлікт інтересів. На мажоритарці працює система гречки, система бруківки. У межах більшого регіону організовувати підкуп буде важче, але можливо. Тому якщо ми в законодавстві не обмежимо серйозно вплив коштів, то будемо мати серйозні перекоси, треба звести майже до нуля рекламу, борди, – зауважив Петро Ландяк, голова депутатської фракції у міській раді, Громадянська позиція.
Підсумовуючи результати форуму, виконавча директорка ГО “Центр UA” Інна Борзило акцентувала, що позиції політиків Тернопільщини щодо реформи виборчого законодавства та впровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками на виборах до Верховної Ради розділяють більше 2000 представників місцевого самоврядування, регіональних осередків політичних партій, малого та середнього бізнесу, які брали участь у відповідних консультаціях в рамках туру “ЗміниТи”.
Консенсус громадян щодо важливості зміни виборчих правил, щоб наступні перегони дали якісно новий парламент, у суспільстві є, залишилося, щоб парламентарі зрозуміли це і ухвалили відповідний закон, – зазначила Інна Борзило.
Коментарі вимкнені.