Гройсман у Тернополі на очах усіх мерів країни розкритикував роботу Сергія Надала (фото)

Сьогодні, 24 вересня, у Тернополі з робочим візитом перебував Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман разом з міськими голова з усіх куточків країни.  До приїзду другої особи держави тернопільська влада готувалася «по-совковому».  Комунальні служби ремонтували вулиці і вдень, і вночі, фарбували ліхтарі та паркани. Попри дощову погоду та сильний вітер у центрі міста навіть працювали усі фонтани.

 Та, як виявилося, владі Тернополі варто було зосередитися на покращенні власної кваліфікації та компетентності у питаннях наповнення та використання бюджету. Про це зі сцени народного дому «Перемога» перед десятками, чиновників, депутатів заявив Володимир Гройсман.

 «У Тернополі ставка на податок на нерухоме майно становить 1%, максимальна ж – 1,5%. Знаю багато міст, у яких вже ця ставка в межах 1,5%. Фактично додатковий резерв до бюджету Тернополя міг складати на 36, 46 млн. грн. більше. Йдемо далі. Плата за землю. У сусідньому Хмельницькому 1 метр квадратний землі – 353 грн., а в Тернополі – 251 грн. Так, є свої переваги та недоліки. Та з огляду на те, що міський голова Тернополя говорить про те, що йому потрібен ресурс, то, можливо, варто було б зробити певні кроки в цьому напрямку і доотримати ще 36 млн. грн. до свого бюджету. Таким чином від цих корегуючих дій, що відповідають загально-регіональному підходу, можна було б залучити до бюджету додатково 46 млн. грн.,- заявив Володимир Гройсман

Також уряд Гройсмана проаналізував заробітну плату в регіонах.

– У Рівному середня зарплатня становить 8 тис.  440, у Тернополі – 7 200. Але, якщо ми говоримо про те, скільки людей отримує «мінімалку», то в Рівному таких у сотні разів більше.  Ми ж розуміємо, що зараз за «мінімалку» знайти працівника неможливо. Тому тут є приховані ресурси також.  Далі. Так, повноваження на місця ми передали, найняли в міську раду шість інспекторів праці, але, на жаль, з першого січня жодної інспекційної перевірки не було. Це означає, що проблемами наповнення бюджету займаються не дуже ефективно. Хоча на бізнесі можна заробляти не за рахунок тиску, а за рахунок його легалізації. Далі земля. Це те, що значно мало б наповнює бюджету. Та дивимося на Тернопіль. Одна земельна ділянка на торгах. А от без аукціону продали 13 ділянок, загальною площею 4,3 га. Якщо ми так будемо розпоряджатися майном, то куди дійдемо?,- заявляв Гройсман.

Згадав Прем’єр-міністр і про пайову участь

– Я був мером і знаю, як це працює.  По факту Тернопіль отримав 20 млн. грн. від будівництва житла. Якщо порахувати за формулою, то мало б до бюджету Тернополя потрапити насправді понад 80 млн. грн. Натомість ми маємо 20. Більше того, зараз активно тривають будівництва у містах. При цьому ми чудово знаємо, що генпланів немає. От на вулиці мене зустріли тернополяни і сказали, що 20 га зелених насаджень було вирубано в місті. Не знаю, правда це чи ні, але не про це. Зараз в містах будується сотнями тисячами квадратні метри житла, але забувають будувати садочки, школи, поліклініки. Потім все це лягає на плечі державного бюджету. Та не можна жити в одному гетто, в якому будинки зводять так, що не можливо ні заїхати, ні пройти,- оборювався глава Кабміну.

Ще один момент – податки!

– Таке враження, що будують якісь неприбуткові кооперативи, не сплачуючи податки. Зайнятість – тіньова, пайові внески – розчиняються. Та це ж міг би бути ресурс до бюджету. Тому від сьогодні фіскальна служба розпочне тотальну перевірку забудовників на сплату податків до бюджетів усіх рівнів,- пообіцяв Володимир Гройсман.

Слід додати, що при вході до дому культури «Перемога»  Володимира Гройсмана зустріли місцеві активісти, яким вдалося поспілкуватися з прем’єр-міністром країни та розповісти про реальний стан справ у Тернополі, без прикрас: про забудову парків, зведення торфових котелень в житлових мікрорайонах міста тощо. Гройсман був, м’яко кажучи, здивований, але пообіцяв людям розібратися в проблемах, які вони йому озвучили.

-1 thoughts on “Гройсман у Тернополі на очах усіх мерів країни розкритикував роботу Сергія Надала (фото)

  • 22:32 | 25.09.2018 о 22:32
    Permalink

    Менше слів – більше діла.

Коментарі вимкнені.