Сергій Надал “виграв” Тернопіль в картки!

Збулося! З 2 січня у Тернопільському міському транспорті почала працювати система оплати «Соціальною карткою тернополянина». Хто вирішив зекономити на її виготовленні 57 гривень, буде жорстоко покараний: платитиме на гривню дорожче за проїзд – 4 грн. у тролейбусі і 5 грн. у маршрутці. І все би нічого, але ж є одне але: картку можуть виробити тільки ті, хто зареєстрований у Тернополі, чи хоча б офіційно працевлаштований.

Нагадаємо, як розгорталися  події довкола сумнозвісної картки. Вперше тему порушили у кінці травня 2017 р., коли під завісу навчального року батькам тернопільських школярів запропонували здати 57 грн. і заповнити заяву-анкету на отримання такої собі «соціальної картки». Більшість із них тихенько заповнили і здали ніби то невеликі гроші, але деякі (так, серед батьків є інакомислячі) порушили тему у соцмережах. Питанням почали цікавитись ЗМІ. Врешті, журналісти порахували: якщо картку виготовлять усі школярі Тернополя – ТОВ «Системний зв’язок», яке виграло тендер, заробить майже 1,5 млн. гривень. Згодом з’ясується, що виготовити її повинні всі, хто бажає платити за проїзд менше, адже зростання тарифів не за горами.

Влітку під Управлінням соціальної політики ТМР на вул. Лисенка, 8 вишикувались довжелезні черги із тернополян похилого віку. Дідусі й бабусі втрачали свідомість під палючим сонцем, поспішаючи виробити картку, аби з осені користуватися пільгами у міському транспорті, адже старт проекту міська рада декларувала вже на 1 жовтня 2017 р. Пенсіонерам, щоправда, картку виготовляли безкоштовно.

Перший притомний коментар з цього приводу народився у команди Надала аж 16.08.2017 р. (https://goo.gl/Rbi6JQ) Тернополяни почали розуміти: «чіп» присвоять усім, хто хоче економити на проїзді. Та от біда: незареєстрованих в обласному центрі до столу не кличуть, нічого їздити за пільговими тарифами. Трохи згодом картку дозволили виготовляти тим, хто хоча би офіційно працевлаштований у Тернополі.

Тим часом, юристи починають говорити про порушення Конституції України, зокрема, її  ст.56, в якій йдеться про те, що «Кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень». Виходить, що із введенням картки приїжджі пенсіонери, студенти, учні, учасники АТО тощо не зможуть користуватися своїми пільгами у Тернополі.

Картку тернополянина виробляли вкрай мляво, через це початок ініціативи перенесли аж на 2 січня 2018 р., коли ТМР відзвітувала сама собі: «Файну картку» (так офіційно називається персоніфікований проїзний квиток) добровільно примусово виготовило майже 60 000 тернополян.

І от настав момент, якого всі так чекали, – 2 січня. У соцмережах тернополяни починають ділитися враженнями від нововведення. На 18-му маршруті водій оголосив, що за «карткою тернополянина» бере лише трьох пасажирів. В одній із «тринадцяток» брали з усіх по 5 грн. готівкою, оскільки валідатор не працював. У 19-му маршрутному таксі і з карткою, і без платили по 5 грн., безкоштовно дозволяли тільки трьом пільговикам. А от в одному із автобусів маршруту №27 водій, мабуть, не відійшов від святкування, бо доводив пасажирам, що вартість проїзду не змінилася. В іншому 27-му, пишуть тернополяни, все працювало – за карткою – або 4 грн., або безкоштовно.

Дехто з подивом виявляв, що «Файну картку» треба поповнювати, що не так просто. Офіційних точок поповнення картки усього 16 на все місто. Ознайомитись з ними можна тут (https://goo.gl/7w9YY6).

І поки міський голова разом із прибічниками мудрує, як схилити до виготовлення картки якомога більше число тернополян, думаючі жителі міста купують звичайнісінький не персоніфікований електронний проїзний документ за 20 гривень, для якого не потрібно тернопільської реєстрації, поповнюють і їздять за тими ж тарифами, які гарантує горезвісна «Файна картка» за 57 гривень.

Адріана Білецька

-1 thoughts on “Сергій Надал “виграв” Тернопіль в картки!

  • 12:50 | 4 січня, 2018 at 12:50
    Permalink

    Бачу на фото ФАРТУШНЯКА ЮРІЯ тата брудної, брехливої, підлої, непристойної пропаганди м.ТЕРНОПОЛЯ а в нього ще й радіо і телебачення є своє, запитання в НАЦ.РАДИ : як таким дають (продовжують) ліцензію на ведення мовлення ? Щякую

Comments are closed.