ЖЕКи “тілесно” ближчі до влади, ніж до тернополян, – депутат Петро Ландяк

До мене звернулись мешканці 44- ох квартирного житлового будинку по вулиці Острозького, 18 , в якому у 42- ох квартирах встановлено індивідуальне опалення і лише у дві квартири централізовано подається тепло і гаряча вода, з приводу оплати за обслуговування внутрішньобудинкових мереж.
Важко зрозуміти мешканцям 42- х квартир, чому вони мають оплачувати ЖЕКу за обслуговування загальнобудинкових мереж гарячого водопостачання і опалення, адже в їхні квартири не подається ні гаряча вода, ні опалення. При цьому власники двох квартир, які забезпечуються централізованим опаленням, не хочуть встановлювати індивідуальне опалення і мають на те право.
Ця проблема є характерною для цілого міста!
Чи має ЖЕК підстави нараховувати за обслуговування мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання мешканцям 42 квартир по затвердженому тарифу у розмірі 21,5 коп. перемноженому на коефіцієнт 1.6, встановленому після минулорічного підняття тарифів?
Ні, звичайно! А яка плата і кому може бути застосована?
Так як у місцях загального користування цього будинку немає жодного нагрівального елементу централізованого опалення- ЖЕК має право виставляти рахунки на оплату за обслуговування внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення лише мешканцям двох квартир, які забезпечуються централізовано теплом і тим, через квартири яких транзитно проходять стояки централізованого опалення. А за обслуговування мереж гарячого водопостачання оплату мають здійснювати лише мешканці двох квартир, які отримують гарячу воду.
Таким чином, із 44 квартир будинку мешканці двох квартири зобов’язані оплачувати послуги по повній їх вартості, певна частина квартир мають оплачувати лише в частині вартості обслуговування мереж опалення (без гарячого водопостачання), а решту мешканцям нарахування за послуги обслуговування мереж опалення і гарячого водопостачання взагалі не повинні проводитись!
Попередньо ЖЕК зобов’язаний (на жаль, рідко в Тернополі це роблять, а влада мовчить), подати споживачу на підписання проект договору на надання послуг з утримання будинку і прибудинкової території з додатком у якому має бути вказана вартість обслуговування мереж.
Чи здатні в даний час ЖЕКи на таку точність і об’єктивність при нарахуванні за послуги? Вважаю, що не здатні. Чи розуміють у міській раді ці проблеми? Думаю, що так, але мовчать. Так вже з роками склалось , що ЖЕКи ” тілесно” ближчі до влади ніж мешканці міста, а переосмислення у чиновників приходить не швидко.
Чи можна оскаржити цю несправедливість у суді? Даю відповідь – наші юристи готові взятися за цю справу, якщо мешканці будинку будуть готові подати позов. Ми допоможемо!
Маємо зрозуміти, що захист своіх, навіть законних. прав і інтересів в житті часто приходиться вигризати!!!
Депутат міської ради Петро Ландяк

Коментарі вимкнені.