Генеральна прокуратура України продовжує відверто саботувати розслідування злочинів на Майдані!

Так званий звіт про перебіг слідства щодо , який через два роки після початку Революції Гідності оприлюднила ГПУ, не містить жодних конкретних фактів. Відтак висновок один ­– Генеральна прокуратура України продовжує відверто саботувати розслідування.

Про це заявили народні депутати України, члени міжфракційного парламентського об’єднання «Народний контроль» Дмитро Добродомов і Андрій Антонищак у програмі «Чиста політика» на телеканалі «112».

«Складається враження, що ГПУ погано почула Президента, який дав розпорядження відзвітувати про хід розслідування злочинів на Майдані, – заявив Дмитро Добродомов. – Замість звіту з конкретними фактами ми отримали твір на довільну тему нестачі слідчих, щоб опитати тисячу свідків, про брак реактивів для експертиз».

За словами Добродомова, жоден із епізодів щодо вбивств Героїв Небесної Сотні і досі не переданий до суду. А, на думку АндріяАнтонищака, слідчі навіть не намагаються встановити правду.

«Героя Небесної Сотні Ігоря Сердюка застрелили на моїх очах – із 15 метрів вистрілом у голову. Там було маса «беркутівців», є чимало свідків, які все бачили на власні очі. То де результати слідства? Я – свідок, але мене жодного разу не викликали для дачі показів», – розповів Андрій Антонищак.

На думку народних депутатів, висновок можна зробити один – ГПУ відверто продовжує саботувати слідство.

«Коли  Шокін став Генпрокурором, його заступник Юрій Столярчук на засіданні Антикорупційного комітету заявив, що слідчі ГПУ за часів Яреми і Махніцькогосаботували розслідування справ Майдану, знищували докази, – нагадав Дмитро Добродомов. – Він заявив, що ГПУ починає  службове розслідування, яке завершиться конкретними кримінальними справами стосовно слідчих ГПУ, СБУ, МВС. Яка доля цих слідчих? Чи відсторонені вони від роботи? Якщо ж і далі займаються справами Майдану, то результатів не отримаємо і до третьої-четвертої річниці від початку Революції Гідності».

«Навесні заступник пана Шокіна обіцяв надати всі матеріали попереднього слідства. Ми їх так і не отримали. У нас нема ГПУ, а є люди, які домовляються зі суддями, і є судді, які домовляються із прокурорами», – додав Антонищак.

Водночас народні депутати, які, до речі, ще від початку літа наполягають на необхідності звільнити нинішнього Генпрокурора, переконані: відставка Віктора Шокіна – справа найближчого часу. Щойно в Україні запрацюють Антикорупційний прокурор та Антикорупційне бюро.

«Не можна чекати від нинішньої ГПУ результату, адже вона не здатна, а, головне, не хоче розслідувати злочини на Майдані», – резюмував Добродомов.

Нагадаємо,  ще на початку серпня Дмитро Добродомов заявив, що Міністерство внутрішніх справ повністю провалило розслідування побиття студентів Євромайдану. Зокрема у відповідь на депутатський запит щодо ходу розслідування у МВС пояснили: представників «Беркуту», які розганяли студентів на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року у Києві, було настільки багато, що це не дало змоги встановити їхні імена. Окрім того, правоохоронці були вбрані в однакову форму і маски, що також ускладнює ідентифікацію.

Коментарі вимкнені.