У зоні АТО проблема з медичним забезпеченням, бо люди вважають, що це не потрібно?

Про проблеми з медичним забезпечнням розповіли голова ГО «Медичний загін спецпризначення «Білі Берети» Андрій Салагорник та  співзасновник, активіст ГО “Медичний загін спецпризначення «Білі Берети» Антон Рекуш .

Як розповідає Андрій Салагорник, медичний загін створили відразу після Майдану, по перше для того, щоб медики, які були там не втратили між собою контактів, а по друге, щоб створити загони медичного забезпечення територіальної оборони, які б надавали допомогу під час бойових дій. Такі загони створені зараз у Львові, Тернополі та Полтаві. У цей загон входять лікарі з вищою освітою та практикуючі.

Ми пройшли додаткові медико-тактичні навчання. І зараз допомагаємо чим можемо лікарям, які зараз на передовій. Ми зупинились на цій галузі, бо більше розуміємось на цьому. Займаємось комплектацією індивідуальних аптечок, допомагаємо ліками. Те що просять, по мірі можливостей передаємо із рук в руки лікарям. Також комплектуємо територіальний загін “Тернопіль” індивідуальними аптечками. Нещодавно проводили інструктаж по медичні допомозі батальйону “Тернопіль”.
Ми існуємо виключно на благодійній пожертви. Оскільки ми не афішуємо свою роботу, то нам допомагають дуже близькі люди. Ми пробували ставити скриньки, але туди ніхто нічого не кидав. Люди вважають, що цього не треба, – розповідає Андрій.

За словами Антона Рекуша, дійсно помагають збирати ліки лише найближчі.

Ми також звертались до різних організацій по допомогу і, на жаль, допомоги не має. Нещодавно, ми проводили благодійний аукціон – продавали картини, перепустки на різні заходи, то тоді вдалось зібрати 14 100 грн. І їх у рівних частинах поділили між батальйонами “Тернопіль” та ОУН і між медиками. Це не дуже великі кошти, але ми вже закупили знеболюючі. Їх і не так легко взяти, бо їх не має. Також дуже велика проблема з медичним транспортом. Я зі своєї фірми забрав грузову машину і ми спільними зусиллями її переобладнуємо її для медичних потреб. І незабаром разом з аптечками відправимо авто у зону АТО. Тому на сьогодні виходить, що з власних ресурсів ми це все робимо.
Шановні тернополяни, один медик може врятувати багато життів, надавши правильну допомогу, але йому потрібно мати медикаменти. Тому ми дуже просимо, якщо Ви маєте можливість, допоможіть коштами чи ліками. Ми були б дуже раді цьому, адже це насправді рятує життя людей.

Хто хоче допомогти телефонуйту – 097 605 53 55 Андрій салагорник  та 067 351 46 01 Антон Рекуш

-1 thoughts on “У зоні АТО проблема з медичним забезпеченням, бо люди вважають, що це не потрібно?

  • 23:08 | 16.09.2014 о 23:08
    Permalink

    Інформація (реклама)- запорука успіху у вашій справі!!!!
    Для того, щоб люди знали, для чого ви збираєте гроші, для яких потреб, людям потрібно пояснювати, якщо хочете – переконувати. Зараз уже появилося багато лжеволонтерів, тому можливо вам треба залучати до збору грошей студентів, особливо тих, в яких батьки пішли на східний фронт. Це у першу чергу дасть вам гарантії, що такі люди не будуть присвоювати собі частину зібраних коштів. І дальше слід придбати по можливості (пошити) жилети, роздати їх людям, які проявили бажання стояти зі скриньками (які теж повинні бути одинакові і опечатані). Також непогано роздати кожному бейжик з символікою вашої організації і печаткою і т.д. Збір коштів повинен, мабуть, фіксуватися за підписом волонтера, який здає скриньку, також розходи, щоб потім ні у кого не виникало притензій, куди ділися ті гроші! Волонтерство потребує ще більшої дисципліни і звітності, чим будь-які інші міроприємства!

Коментарі вимкнені.