Використання брудної агітації, прояви нетерпимості: в Україні вже готуються до виборів

В Україні почались виборча компанія. 

Але попри низький рівень активності кандидатів, вже зустрічаються випадки брудної агітації, які часто супроводжуються закликами до насильства, екстремізму, бойкоту виборів.  

Так, в Чернігові (виборчий округ № 208) на окремих стендах, призначених для розміщення агітаційної продукції, виявлені листівки без вихідних даних, в яких від імені «Правого сектору» закликали до агресивних дій: «Помстимося жиду та москалям за вбивство Сашка Білого».  Через свою офіційну сторінку в соцмережі місцевий осередок «Правого сектору» спростував свою причетність до цього інформаційного листка. У Рівному 6 квітня на недільному Віче представник «Правого Сектору» Роман Коваль заявив, що на керівні посади у державі можуть претендувати лише українці по крові.

На народному віче у м. Біла Церква, організованому місцевим осередком ВО «Свобода», представники «Радикальної партії Олега Ляшка» влаштували перформанс із «труною Партії Регіонів». А в Рівному в районі залізничного вокзалу з’явилося декілька білбордів радикального змісту, які мають ознаки пропаганди насильства. Вони нібито є агітацією кандидата на пост Президента України, лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка. На рекламних щитах міститься напис «Смерть окупантам!» з підписом Олег Ляшко. У місцевому осередку «Радикальної партії» інформацію про те, чи належать ці білборди кандидату у президенти Олегу Ляшку не підтвердили, але й не спростували.

У Чернівцях було поширено листівки (без вихідних даних) із зображенням Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка та в.о. Президента України Олександра Турчинова з написом: «Як просрати країну за місяць. Навчальний посібник для початківців».

Загрозливою є ситуація в південно-східних областях України, де проросійсько налаштовані організації публічно закликають до фізичного зриву виборів і руйнування територіальної цілісності України. Так, у Запорізькій області значно активізувалася діяльність проросійських сил у містах Мелітополь та Запоріжжя. Щонеділі проводяться масові мітинги з використанням російської символіки. Лідер незареєстрованого руху «Юго-Восточний фронт», головний редактор газети «Іскра» Артем Тимченко закликає до бойкоту президентських виборів, створюються силові структури, до прикладу, «Антифа» у м. Мелітополь. У Донецьку сепаратистські активісти та представники проросійських організацій поширюють у мережі Інтернет заклики до громадян не визнавати позачергові вибори та протидіяти голосуванню.  В Миколаєві Партія «Русский блок», ПСПУ, КПУ на мітингах так званого «Антимайдану» закликають до боротьби з фашизмом та «бандерівцями» у Миколаєві, штурму адмінбудівель, невизнання нової влади і виборів. Екстреміські заяви лунають з боку Олега Царьова та КПУ на Дніпропетровщині.

Громадське спостереження ОПОРИ 

Коментарі вимкнені.