Дівчина зі смаком ванільного неба

Особисто я бачила її безліч разів, лише двічі з нею спілкувалась. Проте мій вердикт – Вона надзвичайно витончена і водночас сильна натура. Хто „Вона” ?
„Вона” – Наталка Храпцьо, уродженка Бережан, навчалась в Бережанській гімназії, потім провела чудові студентські роки в Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. І.Труша, а також у Київському Національному Університеті будівництва та архітектури. Результатом навчання стали диплом бакалавра на тему «Розробка інтер’єру просвітницько-інформаційного кафе», диплом магістра на тему «Принципи формування національно-стильових особливостей дзвіниць та їх пристосування до сучасного храмобудування»
У Наталі насправді вільного часу не так уже й багато. Творчим людям взагалі важко розрізняти роботу і вільний від неї час. Можна працювати, коли є натхнення, біля п’ятнадцяти годин на добу, а можна днями нічого не робити, але водночас виношувати в голові якусь ідею. Коли проект приносить задоволення, для нього не існує графіку.
Натхнення черпається в подорожах та настроях, адже архітектура, дизайн і мистецтво – це сукупність емоцій та вражень, що втілюються у якусь певну форму, колір та образ.
Вона набирається досвіду від людей, з якими пощастило працювати над спільними проектами. Це київські, львівські архітектори та професіонали з Європи – зокрема Гі Перрі (Франція), Ян Кукула (Словаччина), Богдан Гой; а от Олександра Савельєва взагалі вважає своїм наставником в архітектурі. На її думку, таланту для людини замало, потрібно працювати над собою і постійно вдосконалюватись. Людина, яка працює над собою, кожного дня може досягнути більше, аніж та, яка від початку була наділена талантом, але не розвивала його. Улюблена цитата – “Все, що робиш, треба робити добре, навіть якщо це божевілля. ” (Оноре де Бальзак)
У Vanillа Sky улюбленого кольору немає, адже кожен колір несе щось своє. Щоб досягнути результату в даній професії, потрібно вправно володіти всіма кольорами, розуміти їхню символіку та настрої, які вони несуть.
На даний час Наталочка проживає у Львові і вважає його неймовірно цікавим та перспективним містом, працює вже три роки в «Майстерні комфорту» в складі молодої та професійної команди, що втілює в життя грандіозні проекти. Проекти, якими задоволена на всі 100 відсотків і якими буде гордитися, ще попереду. Хоча приємно, що більшість доробків не залишилися в документаціях і на папері, а втілилися в реальність. Тепер жителі та гості Львова та Києва є свідками значних досягнень. Це „Арт-галерея” та „Покер-клуб Гері Ноумена” у Львові, готель на вул. Фредра (Львів). Зараз продовжується робота над готелем у Києві по вул. Лютеранській. Також команда однодумців з Наталею проектують термінали в Донецьку, Києві в рамках „Євро 2012”. Це особливе відчуття, коли твої ідеї втілюються в життя, адже вже декілька приватних будинків стали затишними сімейними гніздечками. Індивідуальною є робота «ІндивіДизайн», сайт якого незабаром зможе відвідати кожен бажаючий. „Майстерня Комфорту” лише допомагає втілювати мрії клієнтів в реальність, і для кожного замовлення обирає індивідуальний підхід. Бо людина – це особистість, яка прагне по своєму організувати „Зону Комфорту”, в якій працює, відпочиває і живе.
Недавно молодий архітектор працювала над реставрацією старої частини міста Жовква і брала участь в художніх пленерах та виставках на території України та Польщі. Мрія даного етапу життя Наталі – створити на Західній Україні сучасний парк скульптур. Це проект, що показує унікальний синтез української природи та сучасних досягнень у мистецтві та архітектурі зокрема.
Проте Наталя вважає, що в Бережанах панує особлива атмосфера затишку, спокою, гармонії, просто потрібно берегти те, що є, і прагнути зробити його кращим. Важливо любити і цінувати ту землю, на якій ти народився. Кожен зможе відчути себе Архітектором власного дому і власного міста та країни, коли усвідомлюватиме відповідальність перед нашою землею, коли матиме щире бажання створювати, а не руйнувати.
Наталочка, дякуємо за все, заради чого ти живеш – гордимось тим, що ти – Бережанка.
Алла СОКОЛОВСЬКА

Коментарі вимкнені.