Бучаччани проти окружної лікарні у Чорткові, до якої деяким селянам доведеться долати 100 кілометрів

Мешканці села Стінка Бучацького району дізналися про реформування медицини, згідно якої окружну лікарню для їх району планують зробити у Чорткові і селяни змушені будуть долати відстань у 100 кілометрів, аби отримати допомогу.

Стурбовані такою неприємною перспективою, селяни приїхали до районної лікарні, щоб разом з лікарями вирішити ситуацію. В збереженні закладу зацікавлені і самі медпрацівники, адже за їх словами, шпиталь має сучасне обладнання і надає послуги не гірше від обласних. Окрім того, велику роль грає і віддаленість до нової окружної лікарні, а також той факт, що не кожен мешканець регіону зможе дозволити собі цю поїздку.

– У Бучацькій центральній лікарні за 2015-2017 рр. встановлено найсучасніше обладнання, яке рівняється тільки до того, яке має обласна університетська лікарня. Стосовно оперативних втручань – лапароскопічні втручання у нас проводяться такі ж, як і в обласній лікарні, щодо операцій на кістках – у нас астроскоп, у нас є електронно-оптичний перетворювач, що дозволяє проводити найсучасніші оперативні втручання при переломах і це свідчить про високий фаховий рівень наших травматологів. Фізіотерапевтичне обладнання відповідає лікарням обласного рівня, працюють цифровий флюорограф, рентген апарат, тобто у нас є все необхідне для надання медичної допомоги другого рівня, – говорить Ігор Морозович, завідувач хірургічним відділенням Бучацької ЦРКЛ.

–  У Бучацькому районі євіддалені села, яким до нової окружної лікарні буде більше 100 км. Окрім того, є такі села як Стінка і Космирин, де жінки народжують по 18-20 дітей і ми можемо мати з ними дуже великі проблеми, адже це малозабезпечені люди і вони не матимуть змоги добратися ні до Тернополя, ні до Чорткова,  – вважає Оксана Вишневська,  заступник головного лікаря з лікувальної справи. За допомогою селяни і медики звернулися до депутата обласної ради та відомого мецената Бучаччини – Петра Гадза, аби він захистив їх інтереси.

–  Наша позиція – зробити окружну лікарню в Бучачі. Цей медичний заклад готовий приймати відповідну кількість населення, до того ж, вже надає дуже якісно послуги. Ми, меценати, бізнес і взагалі мешканці району – готові допомагати матеріально, що треба – модернізувати, добудувати, але ми проти того, щоб наших людей залишали з такою проблемою – великою відстанню до окружної лікарні в Чорткові,  – наголошує депутат обласної ради, відомий меценатз Бучаччини Петро Гадз.

Коментарі вимкнені.