Чому в Теребовлі буде погана дорога

Ще трохи – і мине рік з того часу, коли предметно постало питання про ремонт центральної вулиці м.Теребовля – Князя Василька (на тому її відрізку, де частково ще збереглось бруковане покриття). Восени 2018 року УКРАВТОДОР розпочав ремонтні роботи даної ділянки дороги із заміною брукованого покриття на асфальт, що викликало спротив частини жителів міста. Після вуличних протестів роботи було припинено, а зняту бруківку – вкладено на місце. Проте проблемні місця дорожнього полотна залишилися і продовжують розростатися. Сьогодні у самому центрі Теребовлі ми маємо «яму», діаметром 1,5 м. та глибиною до 10 см. – просто на пішохідному переході, яку після дощів неможливо оминути, не виходячи на проїжджу частину. Окрім цього – ще в кількох місцях бруківка продовжує руйнуватися. Для автотранспорту вулиця Князя Василька у Теребовлі – не дорога, а справжня «смуга перешкод», – повідомляють у міській раді.

З аргументацією щодо порушень ДСТУ 3587-97 «Автомобільні дороги, вулиці та переїзди» та виникнення внаслідок утворення таких ям аварійних ситуацій Теребовлянська міська рада звернулася до Тернопільської обласної державної адміністрації, Державного агентства автомобільних доріг України (УКРАВТОДОР) та Служби автомобільних доріг в Тернопільській області.

Відповідь на звернення надійшла від Служби автомобільних доріг у Тернопільській області. У відповіді зазначається зокрема, що: «В 2018 році згідно проектно-кошторисної документації на проведення поточного середнього ремонту вказаної ділянки дороги, були розпочаті ТзОВ «Техно-Буд-Центр» ремонтні роботи із заміною покриття на сучасне асфальтобетонне. Але «обурені жителі міста та активісти» не дозволили проведення ремонтних робіт із заміною бруківки, яка втратила несучу здатність, на сучасне покриття. Враховуючи наведене, роботи були припинені, що привело до сьогоднішньої проблемної ситуації. Виходячи з цього, планами виконання робіт з ремонтів та експлуатаційного утримання доріг загального користування на 2019 рік, проведення таких робіт не передбачено. Виконання таких робіт будуть включені в планах на наступні періоди.»

Міський голова Сергій Поперечний коментує: «Після минулорічної ситуації з блокуванням ремонту центральної дороги у Теребовлі, навряд чи хтось піде нам назустріч, щоб здійснити ремонтні роботи ще в цьому році. Комунальне ж підприємство не має для цього ні ресурсів, ні правових підстав. Тож цього зимово-осіннього періоду будемо виходити із ситуації власними силами та тимчасовими засобами, очікуючи позитивних змін на вищих рівнях влади. А вже з приходом весни – підіймати питання знову та шукати компроміс між жителями, які хочуть і нову бруковану дорогу, і об’їзну поза Теребовлею, та державою, що не готова виділяти такі величезні кошти на одне невелике містечко…

Свого часу ми стали першопрохідцями змін, коли було розпочато Децентралізацію та всеукраїнські реформи в культурі, освіті, медицині, тощо. Завдяки цьому вдалось втілити немало проектів, про які раніше навіть не йшлося. В Україні запрацював Фонд регіонального розвитку, Український культурний фонд, з’явились іноземні донори. Зі зміною центральної влади в державі наші подальші перспективи як громади поки що не до кінця зрозумілі. Передбачаються адміністративно-територіальні зміни, дооб’єднання громад, зміна меж районів… До Теребовлянської ОТГ можуть приєднати ще кілька сіл і це стане додатковим навантаженням на місцевий бюджет. Та все ж, сьогодні я маю досить кваліфіковану і злагоджену команду, яка працює у різних напрямках і готова до нових викликів. Розраховую також і на підтримку жителів громади, на місцеві ініціативи та молодь».

Додатково: Центральна вулиця м.Теребовля є частиною дороги М19 — автомобільного шляху міжнародного значення на території України, а також – частиною Європейського автомобільного маршруту E85. Такі дороги фінансуються з державного бюджету, а відповідає за їх стан, утримання та обслуговування – Державне агентство автомобільних доріг (УКРАВТОДОР).

Коментарі вимкнені.