Громада із Тернопільщини серед найкращих в Україні

Байківецька громада одна із перших скористалася шансом на об’єднання. Тепер мешканці сіл можуть похвалитися новою інфраструктурою та добрим медичним доглядом.
Іноземні інвестиції, нові робочі місця та дороги, які не ремонтували понад 20 років – це результат об’єднання громад на Тернопільщині. Спільний бюджет дозволяє здійснювати проекти про які колись можна було лише мріяти. А найголовніше – гроші на розвиток обов’язково отримує кожне село у громаді. Зокрема Байковецька громада поєднала у собі як село Байківці, де тепер є завод, що виробляє устаткування для автомобілів Volkswagen, так і менш розвинені села. За підрахунками громади, у цьому році надходження тільки від цього підприємства у місцевий бюджет складатиме загалом 50 мільйонів гривень. Їх планують витрачати зокрема на розвиток віддалених населених пунктів. Там вже капітально відновили значний відсоток доріг, не ремонтованих останні чверть століття, тепер дістатися з одного села до іншого можна за 5 хвилин. Серед пріоритетів також школи та медичні заклади.
Після реформи децентралізації гроші залишаються на місці, тому громада може реально та ефективно їх використати. Впродовж першого півріччя цього року Байківецька громада змогла повністю забезпечити власні потреби із місцевого бюджету.
Голова громади поділися досвідом, а також розповів про можливості, які децентралізація відкриває для села. Брифінг відбувся в Українському кризовому медіа-центрі в рамках ініціатива «Речник громад». Анатолій Кулик каже: «Ті, хто виступає проти об’єднання, зазвичай навіть не читають закон».

Коментарі вимкнені.