Щоб зняти серію «Доктора Хауса», тернополянам потрібна лише гумка від генератора

Майстер-класом “Як професійно фотографувати усім, що може фотографувати” розпочалася серія вечірніх тематичних занять у Фундації “Справа Патріарха Йосифа”.

За словами директора фундації Михайла Окаринського, дані зібрання не будуть лекціями чи інструктажами, а щоразу будуть пов’язані з якоюсь цікавою особистістю. Серію тематичних занять відкрив професійний фотограф Тарас Хлібович з Копичинців. Він кілька років жив у Америці і там навчився цікавій манері репортажного фото.

Вибрати фотоапарат заважав… ніс

Розповів ведучий майстер-класу про те, який фотоапарат у нього, і чому він вибрав саме такого виробника.

– Якщо ж вас таки потягнуло і ви купили «дзеркалку», то будьте готові до вічної боротьби: «Кенони», «Нікони», «Пентакси», та інші… Чому особисто я вибрав саме «Кенон»?.. Спочатку у мене був «Панасонік». Але я його передав дітям. Місяць ходив по магазинах, пробував різні фотоапарати… По-перше, коли я фотографую, то завжди дивлюся на праве око, і мені в інших фотоапаратах заважав ніс. По-друге, ергономіка мені більше підійшла у «Кенона».

Також особливостями, які підкупили фотографа є те, що до «Кенона» можна одягати лінзи від старих фотоапаратів, які вже давно вийшли з обігу, але мають дуже добру оптичну якість. Вартість таких лінз – копійки – 10-15 доларів.

А ще «Кенон» при зйомці створює кольори, які більш приємні для людського ока. Він добавляє жовтого. А от «Нікон», до прикладу, дає синій синтетичний колір.

Як зекономити пів тисячі доларів на зйомці відео

Ділився Тарас Хлібович і своїми спостереженнями та порадами стосовно знімання відеороликів цифровими фотоапаратами. І хоч таке хобі витратне, як і захоплення фотографією, але Тарас знайшов чим втішити тернополян. Він показав свій «пристрій», з допомогою якого можна зекономити близько пів тисячі доларів на тому, щоб не купувати спеціальну підпорку, яка дозволяє міняти фокуси зображення.

За допомогою старого привідного ременя від генератора можна створювати ефекти у відео, які зараз використовують в багатьох фільмах. Зокрема, каже Тарас, в останніх серіях «Доктора Хауса» часто робили так, як може зробити кожен тернополянин – фокусувати зображення спочатку на головному героєві кадру, далі – на задньому плані, потім знов можна «поїздити» туди-сюди фокусом.

–          Я мав нагоду спілкуватися з одним болгарським спеціалістом, – каже фотохудожник, – котрий просуває в різних країнах відомі бренди виробників цифрової техніки. Той розповів, що зараз найбільше доходу приносить, і дуже розвивається, саме ринок знімання рекламних відеороликів фотоапаратами, оскільки якість зйомки счасними фотоапаратами – бомбезна. Єдиний недолік – такі зйомки повинні мати певну тактику, мають бути кліпового типу, оскільки обмежені по часу і по об’єму картки пам’яті.

Щоправда, ціни на такі фотоапарати, які мають можливість HD-зйомки – не малі. Коло двох тисяч доларів, каже Тарас. Плюс лінза… Загалом близько трьох тисяч доларів…

Хочете купити телевізор – зачекайте рік-два

Також присутні дізналися, що зараз уже з’явився новий формат відео – 4К. Тарас пояснив, чим він відрізняється від своїх попередників – HD.

– Якщо стандартна фотографія має 4000 на 5000 пікселів, то відео – 1920 на 1800 пікселів. Тобто, відео менше від фотографії майже в 5 разів.

За його словами, новий формат 4К дає на стільки високу роздільну здатність відео, що його сміливо можна буле просувати навіть у великих кінотеатрах.

Тарас Хлібович стверджує, що незабаром завдяки новому формату відео, у всьому світі відбудеться і «стрибок» у розвитку техніки: комп’ютери та монітори стануть в чотири рази потужнішими. Відео HD на фоні 4К буде виглядати так, як відео з касети.

Тому він попередив тих, хто збирається купувати великий телевізор, щоб вони зачекали рік-два. Оскільки вважає, що за такий час на наш ринок уже вийде техніка, пристосована під новий формат 4К, який є «крутішим» навіть за 3D.

Люба Вовк, “Погляд”

Коментарі вимкнені.