Кому не потрібен ліс на Тернопільщині

Світлина від Alexandr  Fil.

Є в мене такий гарний знайомий Мирослав Загорський. Це відомий бізнесмен, людина заможна і має таку рідкісну рису для нашого часу, як небадужість, до того, що робиться на рідній землі. Розуміючі важливість для екології нашого краю створення нових лісів переймається тою проблемою. Взимку цього року він вийшов з проханням – допомогти посадковим матеріалом для заліснення обраної земельної ділянки. Через Кременецьке лісництво була обрана така земельна ділянка на околиці с. Буглів Лановецького району.
На заклик п. Мирослава приїхало біля 50 родин із дітьми, всього більше 100 чол.!.
Перед тим до нас під’їхав чоловік і ввічливо сказав, що там садити не можна, бо то є людське пасовище, а також його попросили надати транспорт щоб привезти сюди мешканців села для спротиву посадки. Що він до того нічого не має, але мусить послухати людей, і транспорт надасть.
Тою ввічливою людиною був фермер Богатюк Микола Степанович , власник агропідприємства ПАП «Шевченка»
Лісівники чудово підготувалися, на нас чекали саджанці сосни, берези, грецького горіху . Діти дуже раділи, робота йшла швидко, але за півгодини привезли селян, як худобу, у кузові вантажівки.
Розмова була неадекватною, образливою, нахабною. Сутність: геть звідси, ноги в руки, нам не потрібен ліс, ми самі розберемось що нам треба, лишіть нас у спокої.
Більш активною була молода пані, як виявилося секретаркою сільської ради п. Кравчук Тетяна Степанівна. Вона навіть невважала на присутність багатьох дітей.
У процес переговорів був долучений Голова Лановецької районної державної адміністрації п. Сірант Юліан Іванович, який зайняв сторону фермера – п. Багатюка, не захотів приїхати до людей, щоби розібратися по факту.
Вцілому склалося враження, що то було зіткнення добра і зла. Опоненти не хотіли вірити, що приїхали люді із двох областей за для дії добра – посадити ліс своїми руками із дітьми.
Сказали, що ми є банда, яка хоче захопити їхню землю і їм «НАШ» ліс непотрібний.
А тепер по суті. Не могли лісівники так просто приїхати та підготувати ділянку. Ця земельна ділянка знаходиться по за межами земель сільської ради. Правоустановчі документи були виготовлені відповідно до вимог чинного законодавства.
Обурення людей на нашу думку було організоване Фермером, який використовує великій шмат землі у незаконний спосіб для сіножаття власного господарства.
Висновки: такі дії нанесли збитки лісівникам, ці збиткі сільська рада має компенсувати.
Головному управлінню Держгеокадастру у Тернопільській області варто розібратися на яких підставах використовується земля без належного оформлення.
Дуже шкода, але ця подія показала якою не має бути влада.
Думаю, що буде продовження цій історії.
PS – після того лісівники обрали іншу ділянку біля с. Лапушне, і батьки із дітьми посадили до 3 тис. дубів.
Мешканці села радо зустріли таку добру ініціативу, запрошували ще.

Голова ГО «ЕКОАЛЬЯНС» О. Філь

Comments are closed.