12 об’єктів, з яких варто почати знайомство із Кременцем

Маленьке містечко на Волині завжди вабило туристів. Для знайомства з Кременцем, чи Маленькою Швейцарією, як ще його називають, потрібно мати кілька вільних днів. Видання Кременець City пропонує перші дванадцять об’єктів для тих, хто планує подивитися Кременець вперше.

1. Замкова гора Бона

Ну, звісно, ж розпочинати знайомство із містом потрібно саме із Замкової гори. На самій горі залишилися руїни замку, в’їзна брама, мури, а основне, відкривається яскрава панорама вигляду на місто. Десь вдалині, за хорошої погоди, можна роздивитися навіть куполи Почаївської Лаври. Внизу, усю частину “Старого міста”, та архітектурний ансамбль Єзуїтського колегіуму.

На горі можна випити келих шампанського і загадати бажання. Усі подружні пари з міста та його околиць влаштовують тут фотосесії та мріють про щасливе подружжя.

Тут збираються любителі сакральних місць. Адже Бону вважають енергетично сильним місцем. Не дарма, це найвища точка Волині.

2. Комплекс споруд Єзуїтського колегіуму

Архітектурний комплекс споруд Єзуїтського колегіуму, одне із найгарніших місць Кременця, знаходиться по вулиці Ліцейній. Сам архітектурний комплекс складається з двох навчальних корпусів, які прилягають до Собору Преображення Господнього.  Це другий об’єкт, де варто побувати у Кременці, коли ви тут вперше. У внутрішньому дворику потрібно зробити кілька пам’ятних фото. Камінні стіни, сходи та балюстрада додають екзотики та навіюють чогось середньовічного.

3. Катакомби – колишні каменоломні

Далі пропонуємо трішки екстриму.  Місцеві катакомби – колишні каменоломні. Хоча вони знаходяться на маловідомій для приїжджих горі Сичівка, але шукати їх  – це вже приємне задоволення. Гора з катакомбами знаходиться навпроти Богоявленського монастиря. Для подорожі варто запросити когось із місцевих, до того ж з ліхтариком і теплим одягом. Катакомби – одноярусні, приблизно 100 метрів завширшки і  понад 70 метрів довжини. Тут небезпечно, бо можна заблукати, прохолодно навіть у спекотні літні дні, але цікаво. Особливо сподобається тим, хто любить печери.

4. П’ятницький цвинтар. Козацькі могили

Далі мандруємо на П’ятницький цвинтар (Козацькі могили). Його історія починається ще з XVI століття. Козацькі могили на схилах Чернечої гори, місце легенд та давніх історій. Збереглися навіть кам’яні надгробки у вигляді кобзи. За легендою, це місце поховання козаків.

5.  Єврейське кладовище

На іншому пагорбі навпроти – Єврейське кладовище. Кажуть, саме на Єврейському кладовищі у Кременці ймовірне поховання єврейського проповідника Цадека Мордехая. Єврейському цвинтарю у Кременці вже півтисячі років. Під час Другої світової війни всі євреї Кременця були знищені. Ходити по самому кладовищі важко Зате плити добре проглядаються на відстані з багатьох частин міста. Дуже цікаве місце.

6. Дівочі скелі

Дівочі скелі, теж легендарне місце. Легенда про дівчат, котрі сплелися косами і впалим із гори донизу додає цим скелям загадковості. Це місце, яке вабить туристів. Важко повірити, що це все природні утворення, до яких не докладала рук людина. Величезні кам’яні брили та стрімкі вершини нагадують місцями Карпати. Дівочі скелі випробовують навіть місцеві скелелази.

7.  Кременецький ботанічний сад

Далі можна прогулятися Кременецьким ботанічним садом. Найцікавіше у саду навесні, коли цвістиме алея магнолій. Історія Кременецького ботанічного саду є не менш цікавою. Адже він найстаріший в Україні. Заснований ще у 1806 році. Основну його частину було вивезено в Київ в університет св. Володимира (Національний університет ім. Т. Шевченка) та ботанічний сад Фоміна.

Проте любителям садово-паркового мистецтва ще є на що подивитися, в ботанічному саду більше тисячі видів рослин.

8. Санна траса

Санна траса, чи не єдина діюча в Україні. Протяжність траси 1000 метрів. Кілька із 12 віражів можна спробувати будь-кому, хто виявить таке бажання. Цікаве і місце розташування санної траси. Урочище “Гниле озеро”, це місце не тільки для спорту, а й для відпочинку. Тут проводять міжнародні змагання із санкороликів.

9. Кременецькі музеї

Дізнатися про Кременець можна значно більше, відвідавши  Краєзнавчий музеї та родинну садибу Словацьких, нині – обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького.

Фонди краєзнавчого музею налічують понад 50 тисяч експонатів. Тут проводять майстер-класи з народних промислів, можна придбати сувеніри. У літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького є вісім кімнат-залів, кожна з яких присвячена певному періоду життя відомого поета.  Цей музей, єдиний в Україні, присвячений життю драматурга.

10. Костел Святого Станіслава

Костел Святого Станіслава. Велике враження справляє не лише інтер’єр храму, а й оригінальне звучання органу, який створений ще у 1886 році у Вільно. Орган у Костелі Святого станіслава у Кременці, залишається одним із небагатьох діючих в Україні. Храм розташований по головній вулиці міста – вул. Шевченка. Привертає увагу здалеку мармуровою чашею з барельєфом Богоматері. В костелі є пам’ятник відомому польському поету Юліушу Словацькому.

11. Кременецькі трампліни

Кременець славиться спортивними досягненнями.  Окрім санної траси, у нашому містечку є аж три діючих трампліни. Тут  проводять міжнародні змагання. Кременецьким трамплінам надали статусу олімпійської тренувальної бази. Тут можна побачити змагання спортсменів будь-якої пори року, а все тому, що трампліни обладнані штучним покриттям.

12. Відпочинковий комплекс “Панорама”

Якщо ви вже оглянули місцеві околиці, можна й відпочити. “Панорама” – центр дозвілля та відпочинку в комплексі. Бари, ресторани, піцерія та готельний комплекс.  Відпочивати в “Панорамі” можна з дітьми. За бажання, можна навіть порибалити у водоймі, що на території.

Коментарі вимкнені.