“Душитель ЗМІ” з Тернопільщини входить у вісімку ворогів преси

Депутат від Партії регіонів Ян Табачник, який обізвав українських журналістів “холуями, обслуговуючими своїх господарів”, очолив список ворогів ЗМІ, складений Нацспілкою журналістів України.

 

“У парламентський комітет з питань свободи слова надходять скарги журналістів на втручання власників ЗМІ в редакційну діяльність. І тільки депутат Табачник про це не знає, роблячи з апломбом свої заяви на всю країну”, – говориться в повідомленні союзу.

 

У свою чергу сам Табачник здивувався потраплянню до чорного списку.

 

“Я чесна людина, що думаю, те й кажу. Якщо я таке і сказав, то мав на увазі тих, хто пише за гроші. Таких десь 85%, але решту 15% цілком чесні, хороші хлопці! А ось блогери від опозиції в інтернеті за гроші мене називають гармоністом, жидом, кажуть, що моя дружина мені зраджує”, – обурився він.

 

Водночас він заявив, що не має наміру оскаржувати таке рішення НСЖУ в суді.

 

“Я не хочу підвести однопартійців і Президента, яких поважаю. Якби не це, повірте – я б ще не те сказав і не так висловився”, – заявив Табачник.

 

Всього представлений список “душителів ЗМІ”, як його назвали в НСЖУ, складається з восьми позицій.

 

Так, друге місце зайняв голова Білопільської райради Сумської області Василь Кубрак за спроби звільнити редактора газети “Білопільщіна”. Журналісти впевнені, що Кубрак діє виключно з політичних міркувань.

 

Третє місце зайняв голова Сахнівщинської райради Харківської області Володимир Прядко за наміри ліквідувати газету “Колос”.

 

Четвертим став власник газети Kyiv Post Мохаммед Захур за звільнення головного редактора видання Брайана Боннера.

 

П’ятою стала мер Слов’янська Неля Штепа, яка закрила комунальну газету “Наш Слов’янськ” і обізвала журналістку “сукою”.

 

Шостий – Віктор Бакланов, заступник голови Роздільнянської райради Одеської області, який намагається всіма способами перешкодити Тетяні Хамардюк працювати на посаді редактора райгазети “Вперед”.

 

Сьомий – Андрій Гуславський, голова Кременецької райради Тернопільської області, який створив віртуальний інформцентр “Діалог” у складі райгазети під тією ж назвою, а також неіснуючі радіо і телебачення. За допомогою цих структур, за даними НСЖУ, чинився тиск на журналістів газети.

 

Восьме місце розділили голова Летичівської райадміністрації Марія Литвин і голова Летичівської райради Хмельницької області Віктор Тимчак, які чинили тиск на колектив “Летичівської газети”.

 

На думку голови НСЖУ Ігоря Лубченка, чиновники, що фігурують в рейтингу, ризикують не пройти на майбутніх виборах до місцевих рад.

 

“Цей список ми направляємо до Ради Європи і Європарламент, щоб там вирішували – запрошувати цих людей на міжнародні заходи чи ні. З тих, про кого ми писали раніше, багато хто не пройшли на виборах, до когось були застосовані санкції керівництва. Але вони навряд чи задумаються над своєю поведінкою. Той, хто при владі, – у нас поки цар і бог!» – пояснив Лубченко

Коментарі вимкнені.