На Тернопіллі є музей природи

Систематизувавши колекцію Музею природи, працівники природного заповідника «Медобори» на Кременеччині, почали активно використовувати її задля ознайомлення з багатством флори і фауни заповідника студентської і учнівської молоді.

Музей природи у заповіднику «Медобори» створено 1998 року з метою еколого-просвітницької та просвітної діяльності серед відвідувачів та відображає матеріал про особливості геології, історії та біоти заповідника. Від самого початку організації експозиції дотримується принцип формування зоологічної колекції тільки з мертвих тварин, знайдених на території та в околицях заповідника.

При створенні систематичної колекції музей природи почав активно використовуватись у вихованні учнівської та студентської молоді в дусі любові до природи та ознайомлення з багатством фауни і флори заповідної території.

При цьому в експозиції виділено розділи: «Геологічна будова та історичні особливості утворення Товтр», «Рослинний світ заповідної території», «Тваринний світ заповідної території», «Червонокнижні види рослин та тварин», «Видове багатство лісів заповідника», «Історико-культурні та природні пам’ятки території заповідника».
У музеї природи накопичено багатий природний матеріал, який використовується при проведенні екскурсій з учнями шкіл району і області, студентами природоохоронних факультетів багатьох вузів країни, проведення студентської практики та написання курсових і дипломних робіт, практики студентів, які вивчають туристичну діяльність.

У практичній роботі музею, крім екскурсій, проводяться уроки біології для учнів шкіл, семінари для членів учнівських шкільних лісництв, практичні заняття при проведенні методичних засідань вчителів району (вчителі біології, географії, історії, трудового навчання).

Експозицію представлено наступними розділами:

– Особливості формування Товтрового пасма та його геологічна будова;

– Рослинний світ заповідної території;

– Тваринний світ заповідної території;

– Лісові угруповання та їх видове багатство;

– Червонокнижні види території заповідника.

Музей природи працює щоденно (крім суботи і неділі) з 8 до 17 год.

Приміщення для проведення уроків природи розраховано на 10 учнів.

Коментарі вимкнені.