Мистецька скарбниця – так впевнено можна охарактеризувати Людмилу Гургач із Чорткова
У Людмилі Гургач, яка працює лаборантом Чортківської центральної районної лікарні, вміло поєдналися душа медика і таланти вишивальниці, в’язальниці, майстрині з бісероплетіння, танцюристки та вокалістки.
Бальзам на душу
Творчий хист нуртував у ній з малих літ. У дитинстві приваблювало малювання. Усі жінки в родині Людмили вишивали, то ж ця справа увійшла органічно і в її життя. Згодом дівчина захопилася шиттям і в’язанням. За допомогою спиць та гачка створювала ексклюзивний одяг. У шкільні роки занурилася у світ бісероплетіння. Для неї це, мов бальзам на душу.
– Недарма ж у дитинстві я колекціонувала буси, – ділиться спогадами Людмила. – Колись бісер був у дефіциті. Щастило хіба тим, хто мав родичів в Америці. Тож коли випадала нагода, обмінювала його на поштові марки. Бувало подруги викидали старі порвані коралі, то я їх собі забирала. Тоді навіть і не підозрювала, що професійно займатимусь бісероплетінням. Під час навчання у школі відвідувала гурток крою та шиття. Саме там натрапила на журнал із схемою бісерового намиста. Моя спроба його виготовити увінчалася успіхом. Це був, напевно, душевний потяг. Бо відтоді і дня не уявляю без улюбленої справи. Бісер дає волю фантазії і дозволяє творити прекрасні речі.
Для чоловіків – краватки і герасівки
У доробку чортківської майстрині – сотні оригінальних виробів: дерева, квіти, віночки, шапки,коралі, масивні браслети, оригінальні сукні, тканна бісерна жилетка, ґердани, намиста, неповторні лемківські кризи – давні прикраси у вигляді широкого коміру, що накриває плечі, груди і спину жінки. Є у колекції і вироби для чоловіків: краватки та герасівки – ткані з бісеру стрічки, які зав’язують на шию. Одну з них Людмила подарувала Президенту України Віктору Ющенку.
Своє багатство Людмила представляє на обласних та всеукраїнських фестивалях. Чимало витворів залишає удома, бо вони для неї, мов діти. «Все, що я роблю – не заради матеріального збагачення, – зізнається мисткиня. – Дехто дивується цьому, бо ж робота вимагає фінансових затрат. Але ми часто витрачаємо гроші на пусті речі. То ж чи не краще їх вкладати у те, що близьке до душі і приносить задоволення?!»
Магія танців
Та не одним бісером захоплюється Людмила. Років п’ятнадцять тому вона придбала книжку про східні танці і самотужки почала освоювати танцювальне мистецтво. Нині жінка успішно виступає на сценах міста і столиці, де бере участь у фестивалях та конкурсах. Танцювальних премудростей Людмила навчає і школярів. Наймолодшій її вихованці з Борщова – лише чотири з половиною роки. Приємно, що своє захоплення Людмила передала донці Катерині – професійному хореографу, яка заснувала у Чорткові танцювально-акробатичну студію «ЛюКаРа». Цієї весни її учасники показали у Тернопільському палаці культури «Березіль» акробатично-хореографічну композицію «Історія про Тарзана від Тімона та Пумби», режисером-постановником якої була 24-річна Катерина Гургач.
З піснею по життю
У мистецькій скарбниці Людмили знайшлося місце і для пісні. Під час навчання у Запорізькому медичному училищі вона співала в дуеті зі своєю одногрупницею. Одягала старовинну бабусину вишиванку, поверх неї – власноруч пошитий кептарик із бабциної велюрової накидки на голову і виконувала українські народні пісні. Нині Людмила є учасником народного аматорського хору Чортківської районної лікарні «Галичина», який вже півстоліття дивує своїм репертуаром та душевним співом.
Марія БЕЗКОРОВАЙНА
Фото Івана ПШОНЯКА
Коментарі вимкнені.