Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк відвідав село, у якому душпастирював в часи підпілля УГКЦ

Сьогодні, 30 квітня, у Світлий вівторок, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) візитував село Терновиця, Тисменицького деканату, Івано-Франківської архиєпархії. Саме тут впродовж 16 років, як священик підпільної УГКЦ, він здійснював своє душпастирське служіння.

was5

На урочисту Божественну Літургію у храмі Покрови Пресвятої Богородиці зібралася велика кількість місцевих мешканців, які прийшли подякувати митрополиту за свідчення віри у період переслідувань та спільно молитися за кращу долю для українського народу. Цікаво, що у Божественній Літургії взяв участь виходець села, о.-мітрат Павло Репела, який сьогодні виконує уряд синкела у справах духовенства Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, – повідомляє прес-служба архиєпархії.

У пастирському слові владика Василій ділився спогадами про героїчне минуле свідків переслідуваної УГКЦ та згадав окремі випадки зі свого душпастирювання у селі, запал, із яким люди гуртувалися навколо своєї Церкви та священиків. «І не дивно, що в ті часи підпілля, з села вийшло 4 священики, кілька монахинь. Церква наша перебувала у підпіллі, вона йшла на Голгофу, щоб відтак з Христом воскреснути». Митрополит наголосив, що «воскресіння нашої Церкви було чудом для всіх, оскільки відбулося всупереч людським передбаченням та прогнозам. Воно утверджує нас у вірі, що для Богу немає нічого неможливого».

Село Терновиця відоме великою прихильністю до духовенства УГКЦ. Власне, у часи підпілля тут активно проводилися потаємні Богослужіння, вірні сприяли та утримували підпільних греко-католицьких священиків.

was4was3was2was1was6

Коментарі вимкнені.