На Тернопільщині сільського голову оштрафували за корупцію

14 березня 2012 року за наслідками проведеної перевірки щодо дотримання вимог чинного земельного законодавства органами місцевого самоврядування, прокурором Козівського району складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення стосовно одного із сільських голів району.
Встановлено, що посадовець, умисно, всупереч ст.6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», порушуючи встановлені законом обмеження щодо використання службових повноважень та пов’язаних з цим можливостей, в кінці листопада 2011 року під час розмови з жителем села Козівського району, погодився на отримання неправомірної вигоди для себе і своєї сім’ї. Вигода полягала у наданні послуг сільськогосподарською технікою при виконанні весняно-польових робіт на загальну суму 350 гривень за швидкий та безперешкодний розгляд його заяв про вилучення та надання у користування земельної ділянки, площею 0,25 га, без дотримання процедури зміни її цільового призначення.
Рішенням двадцятої сесії шостого скликання сільської ради №47, від 1.12.2011 року, за ініціативою сільського голови земельну ділянку вилучено у громадянина Б. , а рішенням цієї ж сесії сільської ради № 48 вилучену попередньо земельну ділянку у Б., . площею 0,25 га., надано останньому у користування для будівництва житлового будинку та обслуговування господарських будівель.
Зважаючи на явні порушення вимог чинного земельного законодавства, а саме в частині порушення порядку зміни цільового призначення земельної ділянки, 20.02.2012 року прокурором району внесено протест на рішення сільської ради, яким землекористувачу Б. незаконно надано земельну ділянку площею 0,25 га. для будівництва та обслуговування нежитлових будівель, з земель запасу сільської ради для ведення особистого селянського господарства.
Протест прокурора задоволено.
Постановою Козівського районного суду сільського голову притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-2 КУпАП та призначено покарання у вигляду штрафу в сумі 850 гривень, який він добровільно сплатив, – повідомляє прокурор Козівського району Роман Юсипів.

Коментарі вимкнені.