На Тернопільщині відбувся регіональний фестиваль стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні»
Уже вшосте поблизу Бережан, на горі Лисоня – місці героїчних боїв легіону Українських Січових Стрільців із російськими військами – відбувається регіональний фестиваль стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні».
Розпочався фестиваль молебнем пам’яті Героїв Лисоні.
Голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда, звертаючись до присутніх, зазначив: «Тут поліг цвіт української нації, на їхній крові замішаний фундамент нашої незалежності. Вони боролися на своїй землі і за свою державу. Російська імперія кинула на бій свої війська, бійцями яких були українці – і звучала з обох окопів українська пісня. Складна наша історія, бо не раз імперії зіштовхували нашу націю, аби роз»єднати українців, відчуваючи їхній сильний дух та волю до незалежності. Лисоня – символ героїзму, приклад незламної боротьби за волю України, осередок виховання націоналістичних принципів та переконань. Тут, перед пам»яттю полеглих, маємо ще і ще раз подумати – а чи закінчилася наша боротьба, чи за таку незалежність проливали кров, віддавали життя усуси та повстанці? Маючи зовнішні атрибути державності – прапор, гімн, кордони, – ми ще не побудували країни, наповненої українським змістом. Черпаймо тут силу, разом із піснями вдихаймо дух свободи і борімося за побудову справді вільної держави, вимріяної десятками поколінь!»
У «Дзвонах Лисоні» взяли участь колективи з Тернополя, Бережанщини та інших районів області, Львівщини, Івано-Франківщини.
Почесним гостем фестивалю був син Героя України Романа Шухевича – Юрко Шухевич.
Довідка.
Гора Лисоня розташована за 4 кілометри від райцентру Бережани у Тернопільській області, у межиріччі Золотої Липи та її притоки Ценівки.
Від 14 серпня до 4 вересня 1916 року тут у боях між Українськими січовими стрільцями, які належали до австро-угорської армії, та російськими військами полягло понад сотню стрільців, 293 було поранено, 285 потрапило до ворожого полону. Криваві бої за Лисоню закінчилися перемогою австрійських військ
також ще за дві доби до урочистостей фестивалю на горі розпочали патріотичне таборування учасники Молодіжного порталу Громадської організації “Рідне Місто”, гуртківці будинку творчорсті школярів та пласт з тернополя, зборова та Бережан, Вдень всі готували смачну кашу на військовій кухні, брали участь у мистецькому квесті, а вночі співали стрілецьких пісень на ватрі, та дивились в нічному кінотеатрі “Нескоренний”, та “Три любові Степана Бандери”.
Юрій Шухевич теж гостював в таборі в нашому таборі – розповідав, як продовжував справу батька, як відсидів за це понад 37 років по вязницях, і як гордиться своїм батьком. Всі під враженнями.
Такод піглітки передали символічний вогонь лисоні всім школам району для лисоневої ватри.