На Тернопільщині відбувся регіональний фестиваль стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні»

Уже вшосте поблизу Бережан, на горі Лисоня – місці героїчних боїв легіону Українських Січових Стрільців із російськими військами – відбувається регіональний фестиваль стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні».

Розпочався фестиваль молебнем пам’яті Героїв Лисоні.

Голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда, звертаючись до присутніх, зазначив: «Тут поліг цвіт української нації, на їхній крові замішаний фундамент нашої незалежності. Вони боролися на своїй землі і за свою державу. Російська імперія кинула на бій свої війська, бійцями яких були українці – і звучала з обох окопів українська пісня. Складна наша історія, бо не раз імперії зіштовхували нашу націю, аби роз»єднати українців, відчуваючи їхній сильний дух та волю до незалежності. Лисоня – символ героїзму, приклад незламної боротьби за волю України, осередок виховання націоналістичних принципів та переконань. Тут, перед пам»яттю полеглих, маємо ще і ще раз подумати – а чи закінчилася наша боротьба, чи за таку незалежність проливали кров, віддавали життя усуси та повстанці? Маючи зовнішні атрибути державності – прапор, гімн, кордони, – ми ще не побудували країни, наповненої українським змістом. Черпаймо тут силу, разом із піснями вдихаймо дух свободи і борімося за побудову справді вільної держави, вимріяної десятками поколінь!»

У «Дзвонах Лисоні» взяли участь колективи з Тернополя, Бережанщини та інших районів області, Львівщини, Івано-Франківщини.

Почесним гостем фестивалю був син Героя України Романа Шухевича – Юрко Шухевич.

Довідка.

Гора Лисоня розташована за 4 кілометри від райцентру Бережани у Тернопільській області, у межиріччі Золотої Липи та її притоки Ценівки.

Від 14 серпня до 4 вересня 1916 року тут у боях між Українськими січовими стрільцями, які належали до австро-угорської армії, та російськими військами полягло понад сотню стрільців, 293 було поранено, 285 потрапило до ворожого полону. Криваві бої за Лисоню закінчилися перемогою австрійських військ

 

-1 thoughts on “На Тернопільщині відбувся регіональний фестиваль стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні»

  • 10:38 | 5.09.2011 о 10:38
    Permalink

    також ще за дві доби до урочистостей фестивалю на горі розпочали патріотичне таборування учасники Молодіжного порталу Громадської організації “Рідне Місто”, гуртківці будинку творчорсті школярів та пласт з тернополя, зборова та Бережан, Вдень всі готували смачну кашу на військовій кухні, брали участь у мистецькому квесті, а вночі співали стрілецьких пісень на ватрі, та дивились в нічному кінотеатрі “Нескоренний”, та “Три любові Степана Бандери”.
    Юрій Шухевич теж гостював в таборі в нашому таборі – розповідав, як продовжував справу батька, як відсидів за це понад 37 років по вязницях, і як гордиться своїм батьком. Всі під враженнями.

    Такод піглітки передали символічний вогонь лисоні всім школам району для лисоневої ватри.

Коментарі вимкнені.