На Тернопільщині проводиться міжнародний літературно-мистецький форум «Діалог двох культур»

На Кременеччині триває чотирнадцятий Міжнародний літературно-мистецький форум «Діалог двох культур – 2018». Захід традиційно проводиться у Кременці – у місті, де 4 вересня 1809 року народився видатний польський поет і драматург Юліуш Словацький.

Форум відкрили 4 вересня на подвір’ї родинної садиби Словацьких. Розпочалися урочистості з покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та до могили Саломеї Словацької. У парафіяльному костелі св. Станіслава відбулося богослужіння та покладання квітів до барельєфу Ю. Словацького.

У рамках форуму була організована історична секція у Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії ім. Тараса Шевченка.

– Міжнародний форум «Діалог двох культур» традиційно зібрав представників дипломатичного корпусу, наукової та культурної сфер України та Польщі. А історична секція стала платформою для спілкування між українськими та польськими дослідниками. Темою моєї доповіді була державотворча діяльність Бориса Козубського на Кременеччині. Обговорили різні питання. Відбулася дискусія щодо теми інституту національної пам’яті, зокрема як він функціонує у Польщі та в Україні. В історії відносин наших країн є деякі суперечливі сторінки. Потрібно обговорювати і досліджувати їх. Важливо, щоб історичне минуле наших народів було предметом дискусій виключно науковців. Власне платформа окреслення актуальних на сьогоднішній день питань була створена в рамках форуму. Такі заходи є хорошим поштовхом для налагодження і поглиблення культурного, наукового співробітництва», – зазначає доктор історичних наук, голова Кременецької міської та районної організацій партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ірина Скакальська.

У рамках форуму відбулася презентація виставок Люблінського музею та Музею ім. Анни і Ярослава Івашкевичів, також репрезентували видання та поетичні збірки. Організатори представили широку культурно-мистецьку програму.

Коментарі вимкнені.