Підроблені підписи, вкрадені гектари орних земель, офшорна фірма – в Козівському районі назріває скандал (фото, документи)

«Я не підписував жодного договору про оренду свого паю до 2022 року!», – з такими словами зустрічає журналістів Василь Пасічник, мешканець села Олесино на Тернопільщині.

Чоловік стверджує, що його підпис підробили і таким чином він не має змоги розпоряджатися своєю земельною ділянкою, яку хотів віддати в оренду.

«Я знав, що мій пай належить лише мені, нікому в оренду я його не здавав, – продовжує пан Василь. – І коли я вирішив таки віддати його в оренду, то з подивом дізнався, що його вже в мене орендує підприємство «Кагро».

Подібна ситуація склалася і з договором Петра Гетманюка з села Вибудів того ж району. Чоловік стверджує, що у 2010 році договору на оренду земельної ділянки не підписував і підпис не його.

Ці два випадки трапилися на території Вибудівської сільської ради Козівського району на Тернопільщині. Вони не поодинокі, стверджують мешканці інших сіл. Люди побачили порушення своїх прав тільки зараз, коли шукали підприємство, якому віддати на наступний термін оренди власні паї.

Селяни кажуть, що на руках мають договори, датовані 2007 роком, термін дії яких збігає у наступному році. Задумуючись про подальшу долю свого паю та бажаючи отримати за його оренду якомога кращі умови, люди почали активно спілкуватися з агропідприємствами.

Однак, по сільських радах Козівського району їм почали вручати договори, датовані 2012 роком та терміном дії до 2022 року. Тоді власники паїв і побачили «свої» підроблені підписи.

Як вдалось дізнатися, ТзОВ «Кагро» було на той час своєрідним структурним підрозділом агрохолдингу «Мрія» і його кінцевими власником є чергова фірма з Кіпрського офшору з нулевим внеском у статутний фонд. А сам 2012 рік став роком початку кінця діяльності агрохолдингу, і згодом той він був оголошений банкротом.

До речі, реалізаторами схеми по окремих селах виступали не хто інші, які сільські голови, які за свої «послуги» з пошуку людей, яких можна ошукати, отримували до 10 тис.дол. готівкою.

Мешканці, які вважають, що їхні підписи на нових договорах оренди земельних ділянок підроблені, вже звернулися до правоохоронців з відповідними заявами. Крім того, люди вимагатимуть розірвати фіктивний договір у судовому порядку.

IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF

Коментарі вимкнені.