Поляки зацікавилися ідеєю відновлення скульптури Кременецької Божої Матері

2d2b32ae27a375dd35a21562e9571423Нещодавно делегація Ради Краківського повіту відвідала Кременець. Під час візиту поляки зустрілася з колективом Кременецької  обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка.

Польські гості із зацікавленням поставилися до ідеї відновлення скульптури Кременецької Божої Матері перед історичним корпусом вишу. Ректор академії, професор Афанасій Ломакович детально ознайомив членів польської делегації з проектом відновлення статуї, розповів про перші конкретні кроки з його реалізації.

У розмові з депутатами Краківської повітової ради йшлося також про можливості участі польської сторони у відновленні й інших пам’ятників культури Кременця, що мають відношення до спільних сторінок історії українського і польського народів. На зустрічі були присутні представники місцевих органів влади та громадськості.

Символічно, що саме в ці дні отримано перші будівельні матеріали, необхідні для початку робіт з відновлення скульптури Кременецької Богоматері. Їх у якості спонсорського внеску виділила Кременецька шляхово-експлуатаційна дільниця.

Довідково. Скульптура Божої матері, або Кременецька Мадонна, була встановлена у 1762 році. Автор невідомий. Припускають, що він був учнем знаменитого Іоана Георгія Пінзеля. За оцінками фахівців, балюстрада з Мадонною є найціннішою, найбільш художньо довершеною  частиною комплексу єзуїтського колегіуму. Скульптура вважалася символом древнього Кременця, але була зруйнована у 50-х роках ХХ століття в період «войовничого атеїзму».

Джерело: Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім.Тараса Шевченка

 

Коментарі вимкнені.