“Тут був Вася”, – що залишив по собі московський патріархат у Миколаївському соборі

“Тут був Вася, Акарій, Макс…” Що залишило по собі “так зване” Кременецьке духовне училище УПЦ МП у пам’ятці архітектури національного значення у Миколаївському соборі, розповів директор Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Василь Ільчишин. Чоловік оприлюднив світлини з написами на стінах, які розмалювали вихованці училища УПЦ МП. Та показав літературу, яку знайшов у келіях. До слова, вся знайдена література російською мовою.

 

  • Пройшов деякий час, вляглись емоції і тепер час дати об’єктивну оцінку подій, деяких аспектів! Зокрема, що стосується “так званого виселення” і перебування неповнолітніх у келіях Миколаївського собору – пам’ятки архітектури національного значення, та функціонування “так званого (юридично не існуючого) Кременецького духовного училища УПЦ МП” і тд. Цікаво, чи ті діти вчилися? І питання, – якої “грамоти”? І якою мовою? Я тепер задумуюсь про збереження цих “графіті”, адже це теж частина нашої історії, якою б вона іронічною не була, але це теж історія! Друге питання, що це за предмет такий викладали як “Сектоведіньє”? Для історії я приберіг примірник конспектів і покажу охочим! Є ще багато питань без відповідей! Зрештою, читайте графіті. Мені одне цікаво – чи той “Вася” нарешті “грамоту” здобув? Бо судячи із еволюції написів на стінах, мала б народитися якась нова форма граматики, мови чи діалекту….. І цілком далека від духовності

Нагадаємо, незважаючи на судові рішення, священнослужителі УПЦ кілька місяців відмовлялися передати приміщення архітектурної пам’ятки Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику. Крім цього, на території собору, знаходилося регентське училище. Минулого року студентів та викладачів перевезли у заздалегідь підготовлені приміщення, де вони зможуть продовжити навчання.

Коментарі вимкнені.