Не просто меморіал: у смт Залізці на Тернопільщині відкрили пам’ятник воїнам-афганцям (Фото)

У неділю, 26 серпня, у смт Залізці Зборівського району відбулось урочисте відкриття пам’ятника воїнам-афганцям.

Ідея його створення визрівала вже давно, стверджують місцеві жителі, які брали участь у бойових діях в Афганістані. «Це не просто скульптурний меморіал, це – вшанування пам’яті земляків-афганців, наших побратимів, з якими ми пліч-о-пліч воювали у ті далекі 80-ті, це символ пекучого болю батьків, які не дочекалися своїх синів із війни, це постійне нагадування про те, що ми не можемо дивитися вперед, у майбутнє, забуваючи при цьому чи нехтуючи минулим», – зазначає Григорій Макар, один з організаторів встановлення пам’ятника.

Активну участь у розробці макета пам’ятника, його виготовленні, встановленні та відкритті брали чи не всі афганці з Залізців і довколишніх сіл, зокрема Григорій Макар, Богдан Олійник, Петро Власенко, Володимир Букало, Любомир Волинець, Іван Черевик, Ярослав Семижинський, Іван Луцик, Віктор Глуховатий, Григорій Покиданець, Андрій Березівський, Григорій Волошинович, Володимир Ярошевський та інші під керівництвом Івана Михальчишина, голови Зборівської Спілки воїнів-афганців. Підтримав цю ідеї й голова об’єднаної громади – Любомир Фесик, фінансову допомогу на матеріали для виготовлення пам’ятника також надали місцеві жителі Василь Душинський, Ігор
Шнуровський, Петро Ярмаш, Зеновій Лобур, Григорій Максимів та інші небайдужі люди.

Під час офіційного відкриття цього меморіалу були присутні як жителі Залізців, так і воїни-афганці з довколишніх сіл, Зборова і Тернополя, а також представники місцевого духовенства, які й освятили пам’ятник. Завітали на відкриття також очільник обласної Спілки ветеранів Афганістану Сергій Лісовий, перший заступник голови райдержадміністрації Марія Назарчук, голова Зборівсько-Козівського районного об’єднаного військового комісаріату Сергій Данилюк.

На завершення цього заходу своїми піснями-спогадами поділився музичний колектив воїнів-афганців «РД».

На цьому діяльність афганців не завершується. Так, уже цього тижня з гуманітарною допомогою на Схід вирушають їхні представники, зокрема Сергій Лісовий, Роман Лотецький, Михайло Муха та інші.

Нагадаємо, цьогоріч 15 лютого відзначили 29-ту річницю виведення радянських військ з Афганістану. І сьогодні, як і тоді, найбільшим бажанням воїнів-афганців є мирне небо над головою. Якщо не для себе, то для своїх дітей та онуків.

Оксана Базан.

Фото автора.

-1 thoughts on “Не просто меморіал: у смт Залізці на Тернопільщині відкрили пам’ятник воїнам-афганцям (Фото)

  • 10:52 | 4.09.2018 о 10:52
    Permalink

    Поздоровляю побратимів з відкриттям памятника воїнам-афганцям у смт. Залізці !!! Цей меморіал нагадує всім , а особливо нам афганцям , про ті , вже далекі 80-ті роки , коли заради імперських інтересів , тисячі і тисячі 18-річних юнаків були кинуті в горнило нікому не потрібної війни ! Вічна память і земля пухом тим , хто не повернувся !!! Особлива гордість за хлопців-ініціаторів встановлення памятника – Івана Михальчишина , Ярослава Семержинського ( та і за всіх інших) з якими у 1980-1981 роках я служив в 1-му батальоні 149 мотострілкового полку в Афганістані , провінція Кундуз. У 2012 році , через 31 рік , ми вперше зустрілись на Тернопільщині !!! Велика подяка за організацію цієї зустрічі нашому однополчанину , теж тернопільчанину , жителю с. Кудринці Івану Владиці !!! З його допомогою ми сьогодні , до десяти однополчан на постійному звязку !!! В цьому році вже було 37 років , як ми повернулися з Афганістану до рідної домівки , але память назавжди закарбувала ті важкі , небезпечні , але самі дорогі часи служби в ДРА , як часи випробування і встановлення нашої особистості і нашої витримки !!!і Бажаю всім мирного неба , здоров*я і терпіння !!! Івану Михальчишину окрема подяка і повага за ініціативу і побудову памятника воїнам – афганцям !!! м. Вінниця, Микола Терентьев.

Коментарі вимкнені.