У Підгайцях добре збереглася зразкова мозаїка (Фото)

Чимало з колись видатних зразків монументального мистецтва обвалюються, або зникають з інших причин. Важко тепер знайти авторів направду високопрофесійних робіт. Одна з таких на будинку в м. Підгайці, адже збереглася у чи не ідеальному стані. Її у соцмережах показав Ruslan Batkovich.

З усіх видів декоративного-прикладного мистецтва мозаїці притаманна найбільша довговічність. За правильних обставин викладання мозаїка може трималася сотні років. Правильні обставини: виконавці викладання мозаїки самі тинькують цегляну стіну, підбираючи відповідний цемент, товщину його викладання, час висихання тощо. вочевидь саме так виконали підгаєцьке панно зі смальти.

Припускаємо, цю мозаїку створили вже за незалежної України, адже раніше такі роботи затверджували на Республіканській художній раді, яка відповідала за художню якість і тематичність роботи. Відвертоукраїнські символи, які бачимо тут, навряд чи віталися б за СРСР.

Якщо вам відомі деталі про встановлення мозаїки у Підгайцях, її автори, або про інші мозаїки у цьому місті, повідомте, будь ласка, редакцію “Погляду”.

 

Коментарі вимкнені.