«Правда міст ховається по закамарках та на задвірках»: колаж дверей Теребовлі, які пам’ятають минуле

Колаж Назарія Заноза.

Есеїст, публіцист, автор короткої прози, неримованої поезії, музичних проектів The Owlest та Mystic Hero, уродженець Теребовлі Назарій Заноз опублікував на своїй сторінці у Facebook фотоколаж теребовлянських дверей з великим терміном вжитку.

“Правда міст ховається по закамарках та на задвірках, — пише Nazariy Zanoz. — Там вона набирається сил під пильним поглядом літнього сонця та старших хлопців: од першого присмалення фільтра до обвідка підошви кедів, од ігор в під’їздах в грозові дні, од валандання закинутими заводами та будовами. Вона достигає там поміж щавлю й аґрусу, аличі та румбумбару, аби набувати рослинних форм й непомітно прокрадатися в місто чи од нього переховуватись.
Аби зовидіти се на власні очі, аби втрапити на задвірки кожен мусить пройти крізь це. Крізь ініціацію дверима. Дверима в інший світ міста.
Як театр починається з вішалки, так місто зачинається із в’їзної брами. Ключами од неї завше мріяли заволодіти полководці, що підходили до бурґу. Я лиш сподіваюся колись перезнимкувати ті двері й під’їзди, котрі в нас все ще залишилися. Як і на те, що їх побачить ще не одне покоління теребовлянців. Не лише на світлинах.

P.S. В цьому колажі далеко не всі красиві теребовлянські двері. До декотрих не підступитись, про декотрі я й не відаю, а декотрих більше нема”.

Comments are closed.