Тернопільщина лідирує за кількістю хворих на кір

В Україні цього року зареєстрували 55 випадків захворювань на кір. 12 з них – на Тернопільщині, у м. Києві – 10 та сім – у Львівській області. Про це на сайті Міністерства охорони здоров’я повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Серед 55 тих, хто захворів у 2023 році, – 31 дитина віком до 17 років. 

 

Для порівняння протягом 2022 року було зареєстровано усього 11 випадків захворювання. Усі захворілі отримали необхідну медичну допомогу, летальних випадків не зареєстровано.

 

Серед інфікованих у 2023 році 12% не мали жодного щеплення, 30% – лише одне, у 20% випадків інформації про вакцинацію не було. 

 

За Календарем профілактичних щеплень, кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК – у 12 місяців та в 6 років. Щеплення – безоплатні та дозволяють сформувати специфічний імунітет проти кору, паротиту та краснухи або в разі хвороби перенести її легше та уникнути ускладнень. Ліків проти кору не існує, тому вакцинація – єдиний засіб захисту проти захворювання у світі.

 

Нагадаємо, cпалахи кору – циклічні і повторюються приблизно раз на п’ять років. А кір – одне з найзаразніших інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей ризикують захворіти після контакту із хворим. 

 

Найбільш вразливі до інфекції діти, які не мають щеплень. Період від інфікування до появи симптомів становить 10-12 днів. Потім з’являються ознаки захворювання: висока температура, нежить, сухий кашель, діарея та блювання. Серед ускладнень кору – запалення легенів (пневмонія), вушна інфекція (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть. 

 

Востаннє спалах кору був зафіксований в Україні у 2017-2019 роках. Тоді померла 41 людина (з яких 25 – діти). Для формування колективного імунітету рівень охоплення щепленнями за рекомендаціями ВООЗ має становити 95%. 

Коментарі вимкнені.