У Чорткові розпочав працювати центр для дітей з особливими потребами

8 листопада 2018 року Божого, у день святого великомученика Димитрія та 2-ої річниці посвячення приміщення «Дому милосердя», у стінах закладу відбулось урочисте відкриття Чортківського районного інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими потребами.

Завдяки благословенню владики Димитрія (Григорака), ЧСВВ – єпарха Бучацького, сприянню духовенства та зусиллям влади, зокрема, начальника районного відділу освіти Ірини Гульки, голови Чортківської районної ради Віктора Шепети, голови РДА Оксани Чайчук, небайдужих депутатів, громади, освітян, директора Благодійної організації «Дім милосердя» Тетяни Дубини, директора новоствореної установи Світлани Хом’як, частина дітей з інвалідністю з усіх куточків Чортківського району, котра не досягла повноліття, матиме змогу, за визначеною фахівцями індивідуальною програмою навчання й реабілітації, долати труднощі життя, адаптуватись до взаємодії із суспільством.

Інклюзивний центр розпочав функціонування на 2-му поверсі будинку БО «Дім милосердя», де для занять з дітьми наявні кабінети фахівців (логопеда, дефектолога, психолога), кімната арт-терапії, навчально-корекційні групи, великий спортивний зал, сенсорна кімната та ін.

Влітку 2018 року були укладені домовленості про створення інклюзивно-ресурсного центру між Районною радою та БО «Дім Милосердя» у котрої уже була наявна якісна матеріально-технічна база, європейські умови реабілітаційної та паліативної допомоги, фахівців та ретельність у реабілітації кожної дитини.

«Створення інклюзивно-ресурсного центру на базі БО «Дім милосердя» дає певні ресурси допомогти більшій кількості дітей з особливими потребами, а також знаходить порозуміння Церкви з владою, з людьми, які працюють з дітьми. Діти які тут перебувають уже прогресують в своєму розвитку, адже дехто з них не говорив, не ходив, тепер ці діти ходять, танцюють, співають. Це плоди нашої з вами співпраці…», – сказав Преосвященний владика Димитрій (Григорак).

І справді, у день відкриття Інклюзивного центру вихованець молодшої групи «Сонечко» Радим Скіп, у подарунок імениннику владиці Димитрію (Григораку), виконав вперше в своєму житті пісню «За все Тобі я дякую», яку хлопчик інтонаційно підхоплював ще на Богослужіннях. Для матері, дитини-аутиста, яка лиш у 6 років навчилась розмовляти, почути її спів було справжнім дивом, ласкою, яку в особливий спосіб зіслав Господь.

«Ми часто зустрічаємося з потребами ближніх і сьогодні почути від соціальних служб, що є десь дитина, яка зараз перебуває в голоді і в холоді, робить ще більше витривалішими наші терпіння, і місію – допомагати дітям, потребуючим сім’ям». Тому створення інклюзивно-ресурсного центру є нашою надією на розширення роду соціальної діяльності», – сказала голова правління БО «Дім милосердя» Тетяна Дубина.

З особливим трепетом перед гостями виступав і директор новоствореного центру Світлана Хом’як, котра пообіцяла допомогти дітям віднайти, пізнати, і полюбити себе, відкрити свої можливості, і таланти, а згодом реалізувати себе у житті.

Коментарі вимкнені.