У господарстві «ГАДЗ» на Бучаччині висадили Сад перемоги

 
На Тернопільщині з’явився Сад перемоги, присвячений майбутній перемозі української армії над російськими окупантами.
 
Ініціатива належить фермерському господарству «ГАДЗ».
 
– У цьому саду застосовані найновіші технологічні підходи, які є у сучасному садівництві. Цей блок саджанців закладений за італійською технологією. Вона запозичена із регіону Південний Тіроль. Зокрема, з міста Больцано. Її суть полягає в тому, аби висадити максимальну кількість дерев на одному гектарі та отримати найвищий врожай найкращої якості,  розповів технолог підприємства Тарас Мельник.
 
У саду встановлять систему протиградових сіток, щоб убезпечити рослини від пошкоджень. Застосовується сучасна система зрошування.
 
Закладка саду відбувалася торік. У цьому році господарство планує отримати врожай у понад 30 тонн з гектара, а вже згодом обсяги зростуть до 100 тонн з гектара.
 
Спершу висадка саду була виключно соціальним проектом. Так, інвестори планували збільшити зайнятість місцевого населення, каже Тарас Мельник.
 
– В залежності від періоду вегетації тут працює від 300 до 1500 людей щороку. Навіть у такий важкий час ми поставили перед собою завдання втримати колектив, щоб люди могли вчасно отримувати заробітну плату, а ми – рухатися вперед,  наголосив Тарас Мельник.
 
Згодом ініціатива переросла у великий бізнес-проект, який сьогодні підтримує нашу економіку.
 
– Торік ми інвестували у господарство близько 280 млн грн, у цьому році інвестиції складатимуть близько 300 млн грн, – розповідає засновник ФГ «ГАДЗ» Петро Гадз. – Хто працює, інвестує, той з кожним днем наближає нашу перемогу.
 
Колектив підприємства вірить – перемога обов’язково буде. ФГ «ГАДЗ» вже готується зібрати плоди «українського походження».
 
– 35 га саду висаджено українськими саджанцями, вирощеними в наших кліматичних умовах та нашими людьми. Плоди мають прекрасні смакові якості та високу врожайність, нічим не поступаються іноземним,  зазначив Петро Гадз.

Коментарі вимкнені.