Володимир Шматько про перші успіхи децентралізації у Чорткові

На засіданні підсумкової розширеної Ради регіонального розвитку у Тернополі, яку очолив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, обговорювали перспективи розвитку Тернопільщини. Чортківський міський голова Володимир Шматько взяв участь у засіданні, розповівши про розвиток місцевого самоврядування завдяки реформі децентралізації на прикладі Чорткова.

«Тернопільщина стала флагманом реформи децентралізації. Сьогодні в області створено вже 49 ОТГ, – із приємної статистики розпочав свій виступ Володимир Гройсман. – Нам потрібно працювати над тим, щоб закріпити дану реформу в Конституції, це посприяє ще більшому згуртуванню українців».

«70% населення України мають доступ до реформи децентралізації. Тоді як 30% громадян не можуть відчути переваг від неї. Ніхто не має страждати через відсутність політичної волі на місцях. Робота має бути максимально ефективною», – наголосив на важливості завершення реформи Прем’єр-міністр України.

– Динаміка розвитку Тернопільщини справді вартує уваги, – зазначив Володимир Шматько. – Але і Чортків розвивається не меншими темпами. Завдяки спільній праці, завдяки синергії зусиль міста, області та уряду Чортків отримав величезне підприємство «СЕ Борднетце-Україна», активно відбудовується військова частина, які створюють робочі місця та суттєво наповнюють міський бюджет. Місто показує хороші результати і ми не плануємо на цьому зупинятись!

– Завдяки реформі децентралізації місцеве самоврядування отримало повноваження у сфері державного архітектурно-будівельного контролю. Тож тепер місцева влада стає більш ефективною та корисною для людей у питаннях будівництва. Адже архбудконтроль тепер може вчасно реагувати на самочинне будівництво, приймати об’єкти в експлуатацію і контролювати весь процес будівництва.

– Також, завдячуючи реформі, у Чорткові діють інспектори з праці. Їм надані широкі повноваження для реалізації функцій з виявлення неоформлених працівників. І це відразу дало результат – у 2018 році кількість офіційно найманих працівників зросла на 13%. Це справжній зразок корисності децентралізації!

Також міський голова розповів, що вже зовсім скоро у Чорткові з’являться інспектори з паркування, котрі слідкуватимуть за дотриманням правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів та накладатимуть штрафи за порушення.

Користуючись нагодою, міський голова Чорткова попросив Володимира Гройсмана передати повноваження щодо контролю за нерегулярними перевезеннями, контролю за сплатою акцизного податку або його адміністрування, більшого контролю за екологією на місцях та контролю за нецільовим використанням землі. Прем’єр-міністр пообіцяв прислухатись до пропозицій та взяти їх до уваги у подальшій роботі щодо впровадження децентралізації.

Коментарі вимкнені.