Як ліквідовуватимуть стихійне лихо у селі Острів, що на Тернопільщині

Критична ситуація склалася на Тернопільській філії ДП «Укрветсанзавод». На початку червня цього року потік відходів тваринного походження зруйнував стіну й вилився на довколишню територію заводу. У зв’язку з надзвичайною ситуацією, обласним керівництво було прийнято рішення розпочати роботи з будівництва лагуни для перетворення відходів на органічні добрива. У той же час вирішення потребує проблема забруднення території, яке сталося внаслідок витікання.

– В області працює робоча група, до складу якої входять представники профільних управлінь, заводу, місцевого населення села Острів. Завданням фахівців є визначити масштаби забруднення території та суму коштів, необхідну для ліквідацію стихійного лиха та мінімізації загроз, – каже  заступник голови обласної ради Любомир Крупа.

Попередньо фахівці називають суму у 1,5 млн. грн. Ці кошти планують виділити з резервного фонду Тернопільської області.

– На даний час ветсанзавод не приймає відходів тваринництва. Але ми повинні розуміти, що Тернопільщина – це сільськогосподарський регіон і без такого підприємства не можливий подальший розвиток тваринництва. Такий завод має функціонувати і приносити прибуток, але він повинен використовувати сучасні технології, що мінімізують вплив його діяльності на довкілля, – каже Любомир Крупа.

Коментарі вимкнені.