У Збаражі на відкритті туристичного сезону було на що подивитися, але організацією люди незадоволені (фото, відео)

6 травня на території Збаразького замку проходили урочистості на честь відкритя туристичного созону-2012 «Мандруємо замками Тернопілля».

Під древнім муром замкового комплексу поставили сцену, де виступали різноманітні відомі артисти та ансамблі з цілої області. Перед самісінькою сценою, в рові облаштували своєрідний спортивний майданчик, де силовики Тернопілля потішали глядачів своїми навиками та вміннями. Так, тут на швидкість переносили величезні кам’яні брили, а також перетягували канат.

Поруч вивезли кілька гармат, з них періодично двоє козаків вистрілювали туалетним папером, який попередньо дбайливо заштовхували всередину. Густий дим і специфічний запах швидко розвіювалися.

Зліва від замку надували величезну повітряну кулю. Її зелений купол було видно понад хатами та садами ще від дороги. Кілька чоловіків тримали кулю за корзину, поки вітер розхитував її в різні боки. Близько 15.00 куля таки злетіла і зникла в невідомому напрямку. Хто і куди полетів на ній, глядачі не знали. Тернополянка Надія, котра приїхала до Збаразького замку вперше, хотіла побачити, як ця куля злітає  ввись, але була розчарована, бо не встигла на видовище.

Розчарувалися і тернопільські школярки Вікторія та Софія, які приїхали з батьками задля того, аби почути анонсовані улюблені тернопільські гурти «Називний відмінок», «Одеон», та покататися на конях. Чекали дівчата і появи лицарів. Але, як виявилося, виступи гуртів скасували, а коней дівчата не знайшли по всій території святкування. Проте замість лицарів вдосталь надивилися на дівчат у середньовічних сукнях, яких особливо багато було, коли до замку прибула губернаторська свита. Також сподобалися дівчатам хлопці з мушкетами, котрі проводили показові стрільби, шикуючись в ряди та повторюючи за командуючим дії з рушницями.

Люди не знали програми дійства, перепитували один в одного «А що зараз буде?», «А де байкери?», «Що будемо робити?». Той, хто відвідав Збараж вперше, оглядав виставкові зали. Вхід на територію замку вартував 15 грн. А той, хто вже встиг досхочу нафотографуватися коло гармат, поруч із залізним лицарем, чи в підземеллях з предметами тортур, той куштував страви, зготовані представниками різних районів області, потішався атракціонам та «лохотронам», гуляв старим містом, розглядав, як жінки ліплять вареники, наминав куліш, варений на польовій кухні, спостерігав за роботою коваля.

Діти могли поскакати на батутах, покататися на надувних гірках та комплексах, а один із виробників металопластикових вікон, вигадав цікаву забавку – розмальовування вікон фарбами. Так, в тіньочку, колом змонтували скляні вікна. Після того, як діти помалювали по них досхочу, вікна помили.

Нецікаво на відкритті туристичного сезону-2012 було і тернополянину Віталію, котрий у Збаражі – вперше. Він розповідав, що приїхав у 14.00, але вже до 17.00 встиг і екскурсію відвідати, і оглянути все навколо замку. Чого очікувати від свята далі – він не знав. Побачив, що намети, в яких всі районні ради області презентували свої села, складають і збираються їхати додому, і вирішив і собі поспішити на автобус до Тернополя. Щоправда, таки встиг викувати власноруч три різних копійки з зображенням замку. Чоловік віднедавна захоплюється монетами, тому на всіх фестивалях та святкових заходах штампує собі копійки з місць, які відвідав.

–          Як тільки я кудись приїжджаю і чую специфічний звук удару молотка об залізну форму, – розповідає Віталій, – то одразу спішу туди, звідки він лине. Ось сьогодні заплатив 75 грн за три різні монети. Цікаво, що тут їх одразу гарно запаковують в спеціальний картон, в якому копійка виглядає, як сувенір і має презентабельніший вигляд.

Юрій Романович, Люба Вовк, “Погляд”

Коментарі вимкнені.