У Зборові навіть перехожі доєднувалися до акції “Крути – герої безсмертні”

25-27 січня в м. Зборові Молодіжний Націоналістичний Конгрес та товариство “Просвіта” провели захід “Крути – герої безсмертні” з нагоди 95-ї річниці бою під станцією Крути. Учасники акції почали формувати колону на вулиці Куклинці від церкви Різдва Пресвятої Богородиці спільно із духовенством та громадою міста. Вона направилася до пам’ятника жертв комуністичного режиму. Дорогою до них охоче приєднувалися перехожі.

Біля пам’ятника місцевими священиками був відправлений молебень в пам’ять крутянців, після якого відбувся мітинг-реквієм. Молоді таланти Зборівщини розказали про той подвиг, який зробили 95 років тому юнаки. Далі слово отримали громадські діячі, а також організатори заходу, які висловили подяку громаді за те, що долучилася до заходу, та нагадали про бій під Крутами, який за їх словами повинен стати прикладом для кожного українця, адже та хоробрість і жертовність крутянців гідна поваги та наслідування.

Після цього в будинку культури відбувався показ фільму, до якого долучились і мешканці Зборова. “Майкл Колінс” – сюжет про легендарну особистість Ірландської Республіканської Армії.

“Фільм цікавий. Показано відважну боротьбу Ірландського народу і його лідера Майкла Колінса, який, незважаючи на всі перешкоди, боровся за свою країну, як і колись полеглі під Крутам, і заради цього віддав своє життя”, – говорить Василь Мудло.

Наступного дня учасники заходу, незважаючи на несприятливі погодні умови, взяли участь у масштабній терновій грі, де вони показували свою спритність і кмітливість, пройшовши через багато випробувань. Перемогла команда Зборіського МНК, яка перемогла Пластунську команду.

“Протягом трьох діб молодь мала змогу реалізувати себе та показати свої можливості. Приємним є той факт, що жоден учасник не покинув табір, а завзяттю та ентузіазму таборовиків можна лише позаздрити”, – зазначив в.о. голови Зборівського Молодіжного Націоналістичного Конгресу Юрій Яцкевич.

Прес-центр Тернопільського МНК

Коментарі вимкнені.