МОЗ оновило розподіл карантинних зон. Що змінилося
Міністерство охорони здоров’я змінило розподіл карантинних зон в Україні. Відповідно до нього, у “червоній зоні” перебувають 11 областей та Київ.
Такі дані оприлюднено на сайті МОЗ.
Згідно з ними, протягом тижня, що минув, ситуація покращилась у Закарпатській та Івано-Франківській областях, які перешли з “червоної” одразу до “жовтої” зони епідеміологічної небезпеки. Натомість показники захворюваності погіршились у Харківській області.
Відтак станом на 14 квітня у “червоній” зоні опинились Київ, Житомирська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області.
У “помаранчевій” зоні небезпеки перебувають Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська та Черкаська області.
У “жовтій” зоні опинились Закарпатська, Івано-Франківська та Херсонська області.
Наразі у “червоній” зоні заборонено:
- роботу закладів громадського харчування;
- роботу ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів та театрів;
- роботу непродовольчих магазинів і ринків, спортивних залів, фітнес-центрів та басейнів;
- роботу закладів освіти, окрім дитячих садочків та початкових класів;
- проведення масових заходів.
Водночас у “червоних” зонах продовжують працювати: банки, поштові відділення, аптеки, СТО та автозаправки, заклади медичної та ветеринарної практики, магазини, понад 60% площі яких займають харчові продукти, лікарські препарати, засоби особистої гігієни, побутової хімії та засоби зв’язку. При цьому робота громадського транспорту визначається місцевою владою.
Загальна оцінка епідеміологічної ситуації у кожному регіоні здійснюється за кількома показниками, серед яких – відсоток захворюваності від епідеміологічного порогу, коефіцієнт виявлення випадків інфікування, охоплення населення тестуванням на COVID-19, рівень госпіталізацій та відсоток завантаженості ліжок із киснем.
Коментарі вимкнені.