Список маловідомих місць у Барселоні від терноплянки Ірини Скоробогатої

Продовження. Журналістка з Тернополя Ірина Скоробогата нещодавно подорожувала іспанськими просторами впродовж 10 днів. П’ять із них їй пощастило жити у Барселоні. Решту ж днів побувала у менших містечках: Фігейрасі, Кадакесі, Пуболі та півострові Кап де Креус. У минулій публікації Ірина розповіла читачам “Погляду” про візит у так званий трикутник Далі, а сьогодні — про ТОП-10 маловідомих місць у Барселоні, які слід обов’язково побачити в Іспанії.

Знаю, що у кожного своя метода підготовки до подорожі, свої цінності, пріоритети. Але все ж таки, я раджу мати план, список місць для відвідування. Це допоможе більш насичено, яскраво, пізнавально провести час у новому місці. Колись я віддавалася спонтанності, просто гуляла, заходила у випадкове кафе. Але це не давало свідомого вибору. А зараз завдяки інтернету: блогам, соціальним мережам, можна обрати цікаве саме для себе.

Отже, список місць, які я відкрила для себе у Барселоні і більшість з них не знайти на туристичних сайтах.

Для любителів незвичайних атмосферних кафе:

Nappuchino – унікальне, єдине кафе у Барселоні у якому можна виспатися. Тут є ніші для сну, у яких можна зручно вмоститися і віддатися сієсті після солодкої трапези.  Під час мого візиту деякі місця були зайняті, хтось прийшов подрімати))

У Bar Marsella.

Marsella bar – один із найбільш антуражних барів Барселони.  Відкритий у 1820 році.  Сюди заходили на абсент Сальвадор Далі, Пабло Пікассо, Федеріко Гарсія Лорка.
Мармурові круглі столики, старовинні дзеркала, пожовтівші від тютюнового диму стіни, пляшки у пилові, який не стирався уже майже 200 років, тьмяне світло вікторіанської епохи, – це все «Марселла», куди сміливці приходять пити абсент.
Цей напій називають “la fée verte” – зелена фея. Кажуть, що він може викликати галюцинації і заборонений у деяких країнах світу!

А якщо вам цікаво відвідати європейські церкви та побачити їх трансформації під впливом сучасності, тоді завітайте у колишню каплицю Торре Жирона (19ст). Тут зараз працює найпотужніший іспанський суперкомп’ютер MareNostrum. Він виконує 11 100 мільярдів операцій за секунду.
Його вартість близько 34 млн євро.
MareNostrum повністю націлений на створення наукових знань. Він використовується практично у всіх наукових дисциплінах — від фізики, астрофізики до біомедицини, а також у машинобудуванні і промисловості. MareNostrum працює для дослідницьких проектів в області зміни клімату, гравітаційних хвиль, вакцинації проти СНІДу, нових методів променевої терапії для боротьби з раком і моделювання, пов’язаних із виробництвом енергії плавлення.

Готичний кафедральний собор. У внутрішньому дворі тут живуть гуси. Прилетіли і поселилися у фонтані).

Храм святого серця, який знаходиться на горі Тібідабо – найвищій точці Барселони. Тут відкривається найкращий вид на місто, майже як з висоти пташиного польоту. А ще на храмі височіє велетенська статує Ісуса Христа, який руками ніби бажає обійняти увесь світ.

Храм спокути Святого Сімейства.

Поціновувачам «багатої», незвичної архітектури, звичайно ж варто відвідати найтуристичнішу атракцію міста – Храм спокути Святого Сімейства (Саґра́да Фамі́лія) — католицьку церкву у Барселоні, найбільше творіння Антоніо Гауді. Її будівництво почалось у 1882 і триває донині. Вежі прикрашено скульптурами бика (Св. Лука), янгола (Св. Матей), орла (Св. Іван) та лева (Св. Марк). Центральний шпиль (Ісуса Христа) буде увінчано гігантським хрестом. Максимальна висота собору 170 м.

Парк Ґуеля – парк ( площа 17 га)  створений Антоніо Ґауді в 1900-1914рр. Назва парку походить від прізвища багатого каталонського імпресаріо з відомої барселонської родини Аузебі Ґуеля. Ґуель став справжнім меценатом Ґауді – його фінанси допомогли здійснити багато проектів майстра.

А ще скажу кілька слів про моє улюблене місце у Барселоні, один із найкращих музеїв науки у світі CosmoCaixa. Тут можна і потрібно торкатися до експонатів, дивитися, слухати! Мої улюблені забави тут: прилад, натискаючи кнопки у якому можна почути голоси звірів дикої природи (птахів, ссавців, навіть комах!).
А ще мікроскоп, який дозволяє розглянути фрагмент морського життя у найменших деталях.
І глиба льоду, до якої можна торкатися, вивчаючи агрегатні стани води.

 Є тут і детальне відтворення тропічного лісу Амазонки, де можна побачити більше 100 видів рослин і тварин, що живуть в своєму середовищі.  Риби, птахи, ссавці і рептилії різних видів, за якими спостерігають за зовнішнім склом або гуляючи по самому лісі, де кожні декілька хвилин проходить штучний тропічний дощ.

Ринок Бокерія у Барселоні.
Місце паломництва гастрономічних гурманів та любителів нових смакових відчуттів. Дуже багато фруктів, морепродуктів, солодощів, м’яса, приправ за помірними цінами. Все можна купити, або ж смакувати там же у кафешках, які організовані відразу біля прилавків.

А якщо ви хочете потішити свою «внутрішню дитину», тоді магазин з сотнями качечок для ванни на вулиці Carrer de la Palla 11 для вас! Качки-кінозірки, співаки, політики, героїв коміксів, представники різних професій – усі тут! Це навіть своєрідний психологічний тест: кожен обирає персонаж, який йому близький по духу. Я обрала качку-індіанця…, чого б це?))

А ще не забудьте сфоткатися з «Равальським котом” – статуєю гігантського кота вагою 2 тонни, довжиною 7 метрів і заввишки два з половиною метри на вулиці La Rambla del Raval в центрі Барселони.

І біля мозаїки «Поцілунок Барселони» у Готичному кварталі. Здалеку – це дві пари губ, які торкаються у поцілунку, зблизька ж, кожна з 4000-ьох тисяч плиток – окрема фотоісторія.

У Parc de la Ciutadella.

А також не оминіть нагоди вистояти чергу і видряпатися на хобот стародавнього слона у парку Цитадель ( Parc de la Ciutadella.

Далі буде. Завершиться цикл публікацій описом іспанських смаколиків.

Коментарі вимкнені.