10 хвилин в житті українців: 114 тисяч пляшок пива і мільйон гривень податків

Десять хвилин життя – це здається мало, але насправді може бути дуже багато. За цей час можна народитися, одружитися, померти.

Газета “Сегодня” підрахувала, що відбувається за цей час в масштабах країни. Скільки українці можуть з’їсти, витратити, заробити.

За 10 хвилин українці випивають 114 тисяч 155 пляшок пива і 261 тисячу 819 чашок кави, сплачують мільйон гривень податків, заробляють 20,5 млн гривень, викурюють 1,6 млн сигарет, з’їдають 80 тисяч 698 кг картоплі.

За цей час народжуються 9 українців, 14 – помирають, чотири пари одружуються, одна – розлучається, трапляється одна пожежа і 10 злочинів.

Альпініст: лише 200 кроків. “Високо в горах організм швидко втомлюється. І коли піднімаєшся на висоту 7,5 тисяч метрів – робиш 20 кроків і зупиняєшся на хвилину (10 хвилин – 200 кроків)”, – розповідає альпініст Сергій Бершов, який тричі був на найвищій вершині світу.

“Іноді 10 хвилин вирішують все. Не встиг до заходу сонця знайти місце, щоб поставити намет, – і це вже “холодна ночівля”, і втома може обернутися травмами і смертю. У горах ніяк не можна провалюватися в часі”, – каже він.

Лікар: померти від кровотечі. “За цей час можна померти, а можна врятувати людину”, – каже Вадим Шипулін, заслужений лікар України. “За 10 хвилин можна померти від алергічної реакції, венозної кровотечі. Це занадто багато для клінічної смерті – за цей час помирає мозок. Хірургові цей час може здатися миттю, а оперований побачить всі етапи свого життя. До слова, і коротка фаза сну триває 10 хвилин”, – зауважує він.

“Щелепи”: з’їсти 68 хот-догів. Рекорд з поїдання хот-догів – 68 штук за 10 хвилин. Саме стільки зжер американець Джої Честнат на прізвисько “Щелепи”. Його співвітчизник Пет Бертолетті на прізвисько “Глибока миска” примудрився проковтнути за цей же час 13 фунтів (приблизно 5,9 кг) смаженої картоплі з сиром і підливою. Що ж наші ненажери? Представник Книги рекордів України Ігор Пітчібій стверджує, що подібні рекорди їх не цікавлять.

Близнюк: народитися з різницею в 10 хвилин. “Я народився на 10 хвилин пізніше брата-близнюка, але він ніколи не говорив: “Я старший – ти молодший. Олег мене трохи вищий, ми ставали поруч і вимірювали зріст лінійкою. Втім, коли ми йдемо по вулиці, ця різниця не помітна. Брат був завжди трохи огряднішим за мене, важив на кілька кілограмів більше. Якщо говорити про характери, то він більш серйозний, мене легше втягнути в авантюру. Брат уже одружився, а я ще неодружений. Але якщо у нього щось сталося, якщо його щось мучить, то мене теж починає накривати тривога”, – розповідає киянин Ігор Пономаренко.

ЗАГС: одружити три пари. Є різні церемонії одруження. Якщо дотримуватися всіх ритуалів, всіх традицій, знадобиться приблизно півгодини. Найпростіша церемонія, без будь-якої помпезності, але з дотриманням усіх правил – приблизно 10 хвилин. Але якщо ви думаєте, що це мало, то помиляєтеся.

“Моя подруга розписувалася в Голландії і церемонія почалася о 9.00, а закінчилася о 9.03 (тобто 10 хвилин – 3 церемонії!). Коли дивишся на щасливі пари, то ці 10 хвилин не помічаєш, навіть до вечора ноги не втомлюються”, – каже Люцина Гудзенко, начальник головного донецького загсу.

Кіно: розповісти про все життя. “Для кіно це дуже багато. Можна прожити життя, і не одне”, – каже режисер Марина Врода (отримала Золоту пальмову гілку в Каннах за кращу короткометражку). За її словами, навіть один кадр, як картина художника, може розповісти багато про героя. “Під час роботи над фільмом часу не відчуваєш, його немає. Але 10 хвилин екранного часу можна знімати і 48 годин, і довше”, – наголошує Марина.

Силачі: підняти 8496 кг. “За 10 хвилин я підняв дві гирі по 24 кг 177 разів. Але міг би і більше підняти”, – зізнався Сергій Кубрак, 8-кратний чемпіон світу з гирьового спорту серед ветеранів.

“Хочу встановити рекорд – підняти дві пудові гирі 1000 разів… Звичайно, від такого рекорду втомлюєшся, і цю втому і з чим не порівняєш. Ну що ти зробиш подібне? Відро з водою на город віднесеш? Навіть якщо вагони розвантажувати – то носиш вантаж повільно, не поспішаючи. А тут високий темп, треба за 10 хвилин повністю викластися”, – додає він.

Міліція: розкрити крадіжку. “Гарний оперативний працівник може розкрити крадіжку, пограбування, побутове вбивство і за більш короткий термін. Якщо міліціонер добре знає свій район, пам’ятає, хто з раніше судимих ​​там живе, які у них прикмети, “почерк”, на який злочин вони можуть піти – то дані з орієнтування можуть скластися, як Кубик Рубика. Стане зрозуміло, кого і де шукати”, – розповідає Микола Гаращенков, колишній начальник управління карного розшуку УВС м. Києва.

“Якщо говорити про випадки з моєї практики, то одного разу мені видався підозрілим довготелесий тип з валізою. Він ішов по вокзалу “дерев’яною” ходою, очі бігали. Перевірив його – з’ясував, що він десять хвилин тому обікрав сплячого пасажира. І потерпілий на момент розкриття злочину ще солодко спав”, – пригадує правоохоронець.

Коментарі вимкнені.