Політолог: Опозиція вирішила об’єднуватися між собою без Яценюка

Переговори між партією «УДАР Віталія Кличка» та «Громадянською позицією» Анатолія Гриценка лише розпочали об’єднавчі процеси серед опозиційних партій. Таку думку висловив політолог Віктор Небоженко.

«Після прийняття закону про вибори всі прогнози щодо розкладки політичних сил зводилися до двох варіантів: або всі опозиційні сили приєднуються до Яценюка, або починають збиватися в купу і шукати нових політичних конфігурацій, зручні для виборців, між собою. Як ми бачимо, до Яценюка ніхто не прийшов. Він дуже багато говорить, активно виступає, використовує офіційні і недешеві ЗМІ, але при цьому я не бачу жодного політика, який кинувся би до нього в обійми. А саме на це була розрахована його участь в голосуванні (за закон про вибори – Ред.). Все таки чимало політиків вирішили йти не до Яценюка, а шукати щастя, об’єднавшись. І це тільки початок процесу», – переконаний Небоженко.

Зокрема, на думку політолога, переговори про об’єднання між Кличком і Гриценком зумовлені тим, що партії «УДАР» потрібні яскраві політичні особистості.

«Досить важко, коли разом з більшістю «Фронт змін» і БЮТ поставили дуже високу перешкоду, щоб пройти до Верховної Ради. Це відвертий ворожий акт по відношенню до тих, в кого рейтинг від 2 до 5%. І звичайно, Кличко відчуває, що йому треба чимось себе посилювати. Оскільки повинна бути політична партія, а не клуб фанів боксера», – зазначає Небоженко.

Переговори про об’єднання між Кличком і Гриценком, на думку Небоженка, – правильне рішення, втім, вони можуть затягнутися в часі.

«Вони об’єднуються не як партії, а як особистості. Звісно, партія в Гриценка досить слабка, але як опозиційний політик він дуже активний. А в Кличка протилежна ситуація – він пасивний, але найгірше – поряд з ним немає інших політичних облич. В цій ситуації і Кличко, і навіть «Фронт змін» повторюють політичну формулу Тимошенко, коли діє правило: «Я – найголовніша». Це неправильно. Треба об’єднуватися з різними політиками і пускати до себе різні обличчя. Стратегія, яку вибрала Тимошенко, – погана. Так, вона ефективно керувала партією, а тепер, коли вона у в’язниці, від її імені управляють партією декілька людей. А тому відбувається дуже серйозний конфлікт, кому дістанеться політичний спадок Тимошенко», – зазначає політолог.

За припущеннями Небоженка, до Кличка може приєднатися чимало інших політичних особистостей опозиції.

«Я думаю, може бути і Наливайченко з «Нашої України». Можливо, йому набридне перевиховувати Ющенка і він хлопне дверима і піде. Крім цього, це може бути хтось і «рухівців» чи з партії «Реформи і порядок». Можливо, хтось із нових публічних особистостей, які не мають ще партійного досвіду», – припускає Небоженко.

Нагадаємо, Анатолій Гриценко в ефірі одного із телеканалів заявив, що його партії «Громадянська позиція» і «УДАР Віталія Кличка» ведуть переговори про спільну участь у виборах до Верховної Ради, – пише Тиждень.

Коментарі вимкнені.